עין ראובן

נושא: מים, חניון פיקניק מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש רחצה: כן שחייה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 12/8/2016
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

עין ראובן הינו מעיין שממלא בריכה גדולה ומוצלת שנמצאת בתוך בסיס צבאי נטוש. יש הקוראים למקום עין צנובר. לעיתים מפקדי הבסיס מתנגדים לביקורי אזרחים במעיין ומסלקים אותם. מומלץ לבקש אישור מהקצין התורן במחנה לפני הכניסה לשטח.

איך מגיעים:

אך מגיעים לעין ראובן? ניסע בכביש 91 העולה מצומת מחנים לרמת הגולן. כ200 מטרים אחרי צומת בית המכס (כביש 888) נפנה ימינה (ישנו שילוט "למחנה צנובר"). לכשנראה משמאלנו את שער המחנה, נמשיך מעט ונחנה ליד שער נוסף ,נעול.

מכאן ניתן להגיע אל המעיין בשתי דרכים: האחת, דרך הפירצה שמימין לשער הנעול. נעבור דרכה ונמשיך ישר כ 400 מטרים עד שנראה מולנו מבנה עם צריחון. כאן נפנה ימינה למרחק של 100 מטרים ונגיע אל השלט "גן ראובן".

עין ראובן

הדרך השנייה, היא מעבר דרך שער בקר שנמצא משמאל לש"ג. נפתח את השאקל כדי לעבור את השער ונסגור אותו אחרי שעברנו, כדי שהפרות הרועות בשטח לא תברחנה. אחרי שנעבור את השער נפסע ימינה במקביל לכביש שנראה מימיננו [בין הכביש לביננו מפרידה גדר] עד שנראה פרצה - ישנן כמה כאלו - בגדר. נכנס דרכה לבסיס הנטוש ונפנה שמאלה, אחרי כ 200 מטרים נבחין במבנה שעליו הצריח. כאן נפנה ימינה ואחרי 100 מ' נוספים נראה את השלט המפנה ל"גן ראובן".

מידע כללי:

במקום שכן עד מלחמת ששת הימים מחנה סורי בשם "סנבר", אחרי מלחמת ששת הימים הוקם על חורבותיו מחנה האספקה הצה"לי "צנובר" ששטחו הצטמצם מאוד לפני מספר שנים. לעיתים, מתמקמות במקום יחידות שונות לצרכי אימונים. במקרים אלו נחסם הבסיס ומוצבת שמירה.

פירוט:

בגן ראובן ישנה בריכה גדולה מאד ששוכנת בתוך חורשת אקיפטוסים פסטורלית. המקום מוצל ברוב שעות היום. סביבת הבריכה שופעת צמחיה. עומקה של הבריכה במקומות היותר עמוקים הוא כ 1.7 מטר. בקרקעית של עין ראובן בוצית אבל זה לא מפריע להנאה מהבריכה במקום.

עין ראובן

ליד הבריכה של עין ראובן ישנה אנדרטה לזכרו של רס"ב ראובן גליימר ז"ל, איש חיל ההנדסה שנהרג בתאונת דרכים. ראובן ז"ל שירת בבסיס זה, וחבריו הנציחו אותו בשמו של המעיין שבבסיס.

עין ראובן