עין מז'ור

נושא: מים, נוף מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש רחצה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 4/7/2018
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

עין אל מזור הינו מעיין צלול וקר מתחת לישוב דולב.

איך מגיעים:

לעין מז'ור ניתן להגיע במספר דרכים:

הראשונה הינה ליסוע לכיוון הישוב דולב, לפני השער לפנות ימינה לפי השילוט לנחל דלבים, בצומת שנעבור אחרי שנראה את השער של האולפנה נפנה שוב ימינה ואחרי כ 50 מ' אחרי הצומת נגיע לירידה לשביל עפר ולידה נחנה את הרכב.  נתחיל לרדת בשביל העפר עם הסימון השחור בשביל נוח שיורד במתינות ואחרי כ 300 מ' שובר בחדות שמאלה ומתחל לחתוך את קווי הגובה בקו די ישר מה שאומר שהירידה הופכת לתלולה ולאחר שנסיים אותה בזהירות ונגיע לואדי נראה מימין לאחר צעידה של 50 מ' את המעיין. במהלך הירידה יש תצפית יפה לואדי.

.עין מז'ור

הדרך השנייה הינה להגיע למעיין דולב – בתחילה העלייה לישוב ולצעוד בואדי מז'ור כק"מ וחצי עד שנגיע למעיין [אותו נוכל לזהות מרחוק לפי המבנה של הפרגולה]

החיסרון של דרך זו הינו שזהו שביל שלא צועדים בו הרבה אנשים ולכן השביל לא כל כך ברור וגם צומחים לצידו המוני קוצים מה שהופך את הדרך ליותר קשה. 

אופציה נוספת לביקור במעיין למיטיבי לכת – להשאיר את הרכב בחניה של מעיין דולב, לצעוד לכיוון עין מז'ור, ולאחר הבילוי בעין מז'ור לעלות לדולב עם השביל המסומ"ש בשחור. אם אנו עם 2 רכבים נשאיר את הרכב השני בדולב ואם אנו עם רכב אחד נצעד חזרה לרכב ואם יתמזל מזלינו אז נזכה לטרמפ עד לחניה בה השארנו את הרכב.
 

נכון ל 5/7/2018 הבריכה ריקה

פירוט:

עין מ'זור  נובע מתחתית הצוק עליו נמצא הישוב דולב וזורם באמצעות תעלת מים שהוסדרה לכיוון בריכה באורך של כ 4 מ', רוחב של כ 2 מ' ועומק של מטר וקצת.

עין מז'ור

מימיו של המעיין צלולים וקרים. מימיו העודפים של המעיין זורמים לואדי מז'ור באמצעות אמת מים מקסימה.

עין מז'ור

ליד המעיין ישנן פינות ישיבה מטופחות. סביבת המעיין שופצה בקיץ תשע"ז ע"י נוער דולב לזכרו של אליישיב טימנס שנהרג בתאונת טרקטורון.

עין מז'ור

 

מס' נקודות חשובות:

מומלץ להגיע למקום בקבוצות גדולות / ו או עם נשק

במקום אין פינוי אשפה – אנא אל תשאירו במקום פסולת.

כדי להגיע למקום בלי להפצע / להחליק [בכל אחת מהדרכים המתוארות] מומלץ לנעול נעליים לצורך הצעידה למעיין.