עין ליבנה | עין אלוהים

נושא: מים, חניון פיקניק מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש רחצה: כן שחייה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 20/7/2016
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

עין ליבנה [או עין אלוהים בפי החבר'ה] הינו מעיין הנובע לבריכה גדולה סמוך לבת עין.

איך מגיעים:

איך מגיעים לעין ליבנה? ניסע לישוב בת עין בגוש עציון [עולים מהשפלה בכביש 367] אחרי שנעבור את השומר נפנה ימינה בצומת הראשונה [אם רוצים ניתן לעצור בצד ימין לפני הפניה ולסייר בחורבת חכלילי [חירבת הילאל] בה ישנם שרידים מימי בית שני]. בצומת הטי שנגיע אליה כעבור 100 מ' נפנה ימינה לרח' המעיינות. הרח' מסתיים אחרי כ 500 מ' וממשיך בתוך שביל עפר משובש מאד. ניסע בו עוד כחצי ק"מ עד שנגיע לעין חובלה -לידו נשאיר את הרכב.

לאחר ביקור בעין חובלה [לפעמים יש מתושבי המקום שהופכים את המעיין למקווה אז כדאי לשלוח גבר שיבדוק...] ובניקבה היפה שלו נצא החוצה מהמבנה ומצד שמאל שלנו נראה את השלט של שביל הנוף המערבי של גוש עציון וירידה לכיוון הערוץ. 

עין ליבנה |  עין אלוהים

נרד בשביל הצר והתלול כ 200 מ' ונגיע לשביל עפר. נפנה בו טיפה שמאלה ונמשיך לרדת בשביל עפר רחב ומשובש עם סמ"ש ירוק עוד כקילומטר עד שנראה משמאל לנו את הבריכה שאליה נובעים מימיו של עין ליבנה.

עין ליבנה |  עין אלוהים

עם הגעתם עם רכב 4X4 גבוה אתם יכולים להגיע עד הבריכה של עין ליבנה. איך אתם שואלים? נכנסים לישוב בת עין, פונים ימינה בצומת הראשונה, ומי לאחר מכן ימינה שוב לרח' המעיינות. במזלג הבא במקום להמשיך ישר לעין חובלה אתם נפנו שמאלה לכביש שיורד לואדי, בסופו תגיעו לשביל עפר שכעבור נסיעה קצרה תראו ממנו פניה שמאלה לתוך ערוצו של נחל לבנה שבתוכו מסתתרת הבריכה של עין ליבנה.

עין ליבנה |  עין אלוהים

פירוט:

אז מה בעצם יש בעין ליבנה?

עין ליבנה |  עין אלוהים

המתחם שמסביב לבריכה של המעיין מאד מטופח ויש בו 3 פינות ישיבה מסודרות עם ספסלים ושולחנות.

עין ליבנה |  עין אלוהים

על הבריכה של המעיין מצל עץ גדול מה שהופך את המעיין למוצל במשך כל היום כמעט.

גודלה של הבריכה אליה נובע עין ליבנה הינו כ 4X3 מ'. עומק הבריכה? כ 2 מטר.

קחו בחשבון שאחרי ביקור בעין ליבנה יש לכם עליה תלולה של כ 1.2 ק"מ

המעיין נמצא לא רחוק מבת עין ובכל זאת לא מומלץ להגיע לעין ליבנה לבד, ואם יש לכם נשק - אל תתעצו ותקחו אותו איתכם.

35.09486531.664687