עין כיסלון

נושא: מים, נוף, פריחה מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש רחצה: כן שחייה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 15/4/2016
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

בעין כסלון יש בריכה חמודה, עמוקה וקשה למציאה, בצורת בוטן.

איך מגיעים:

איך מגיעים לעין כיסלון? אם נגיע מכיוון ירושלים, ניסע לכיוון כביש 395 שם אחרי כיכר היציאה ממושב כיסלון נמדוד 1.9 ק"מ וכשנגיע לשם נשים לב היכן בכיוון הנגדי מסתיים מעקה הבטיחות, ונחנה ממול לנקודה זו בשולי הכביש ונחצה את הכביש בזהירות  היכן שמסתיים מעקה הבטיחות מתחיל השביל לכיוון המעיין.

מכביש מס' 1 מחלף שער הגיא, נפנה ימינה לכיוון כביש 38, ובצומת אשתאול נפנה שמאלה לכביש 395. 

לאחר נסיעה של כ 4.8 ק"מ, [במהלכם נעבור את הקטע את הקטע הצר של הכביש] נשים לב להיכן שמסתיים מעקה הבטיחות [ונראה שם את שלשת התמרורים שבתמונה - השביל מתחיל בין הזוג לבודד - היכן שמסומן החץ] ונחפש מקום בטוח לרדת לשולי הכביש ולחנות [השוליים קצת גבוהים ומשובשים, אחרי כ 100 מטרים יש מקום בטוח יחסית לרדת לשוליים]. נלך בזהירות למקום בו הסתיים מעקה הבטיחות, ונפנה לשביל. כדי לוודא שאנו בכיוון הנכון - שימו לב שהמושב כיסלון נמצא מעליכם.

אם לא רוצים לחנות בשולים ניתן לחנות בכניסה של יער הקדושים [זו שמובילה לעיינות בוקר] שנמצאת בסוף העליה שאחרי הכניסה לשביל  מצד שמאל, ומשם לחזור ברגל. 

נפסע בשביל כ 300 מטרים בין עצי שקד, תאנה וקנה מצוי, לאורך הדרך נבחין על השביל ברטיבות של נביעה נסתרת מבין הקנים שמימין, ואחרי הסיבוב נבחין בבריכה שאליה מתנקזים מימיו של עין כיסלון.

 

עין כיסלון

פירוט:

בעין כיסלון ישנה בריכה בצורת בוטן באורך של כשני מטר וברוחב מטר ובעומק של כמטר וחצי. מדרגות בנויות באבן מובילות אל מימיה הצלולים והקרים של הבריכה. את המים העודפים מנקז צינור שנבנה מתחת לרחבתה ומוביל את המים אל עבר שביל העפר.

הבריכה מוצלת רוב שעות היום בזכות המיקומה סמוך לצלע ההר ומתחת לעץ התאנה הענץ שצומח מעליה.

בשביל הגישה לבריכה ובסביבתה צומחים עצי תאנה וקני סוף רבים.

אם נתקרב לבריכה של עין כסלון בשקט, ויתמזל מזלנו, נוכל להבחין בפתח הנביעה שנמצאת במערה הסמוכה לבריכה, בצפרדעים עומדות על האבנים ולשמוע את קרקוריהן.

עין כיסלון

35.053131.779