עין טייסים

נושא: מים, נוף, פריחה מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש רחצה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 10/5/2018
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

בעין טייסים ישנה בריכה מוצלת ונחמדה אליה מתנקזים מי המעיין ולידה נקבה קצרה

איך מגיעים:

איך מגיעים לעין טייסים? ניסע לכיוון קיבוץ צובא על כביש 395 ונפנה [לבאים מכיוון ירושלים הפנייה שמאלה ואלו שבאים מהמרכז פונים ימינה] מול הכניסה לקיבוץ לדרך עפר משולטת לעין טייסים עם סימון שבילים ירוק. לאחר כ 3 ק"מ שביל העפר שובר בחדות שמאלה מול מפרץ חנייה שם נמצא הסימון שבילים השחור שיוביל אותנו ברגל, ימינה במעלה הטראסות , מרחק של כחצי קילומטר עד למעיין.

עין טייסים

דרך נוספת להגיע למעיין, היא מכיוון הר הטייסים – בשביל עם הסימון שבילים השחור, לפי השילוט.

מידע כללי:

פירוט:

עין טייסים הינו מעיין שכבה שנובע מתוך מערה. בעבר נחצבה בו ניקבה כדי לחשוף את שכבת המים ולהגביר את השפיעה של המעיין. המים זורמים בניקבה שפתחה בצורת קשת, אל בריכת איגום מלבנית ששיטחה 2X3  מטרים ועומקה כמטר וחצי. 

סביבת הבריכה בעין טייסים מרוצפת באבני האיזור, תחתית הבריכה נכון לביקורינו  לא היתה נעימה למגע. כמו כן נמצאים באיזור עצי שקד ואגוז.

שמו של עין טייסים על שם ההר שהוא נובע למרגלותיו. בעבר נקרא המעיין עין אל-ג'וז על שם עץ האגוז שלידו. שטחו של המעיין טופח ושוקם על ידי הקק"ל לעילוי נשמתו של סרן צביקה זיגלבאום הי"ד.

עין טייסים

ניתן להגיע למקום עם ילדים קטנים במנשא או בעגלות [רק למי שיגיעו דרך השביל מהחניה], תוך לקיחה בחשבון שבמדרגות יהיה צורך לשאת את העגלה בידיים.

ילדים יהנו מאד להסתובב בניקבה, לכן אם ילדיכם אוהבים ניקבות – קחו איתכם פנס.

עין טייסים