עין ג'ונס

נושא: נוף, ארכיאולוגיה מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה שחייה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 11/7/2016
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

עין ג'ונס הינו הכינוי של המקום בו אגמו הסורים את מימי הנביעות בחמת גדר בחצר המלון שהיה שם בזמנו. בסמוך ישנו אתר עתיקות - חמת גדר הרומית

איך מגיעים:

איך מגיעים לעין ג'ונס? נוסעים לכיוון חמת גדר על כביש 98, נפנה לכביש 7509, נרד בכביש לכיוון חמת גדר, נעבור ליד "יד לשבעה" וליד מקום בו ניתן לעצור בצד לצפות על הנוף המדהים, ואחרי  כ 1.1 ק"מ מהפניה הכביש מתעקל ימינה בעיקול חד ואנו נפנה שמאלה לכביש הצדדי. לאחר כ 100 מ' נגיע לצומת  טי. נפנה בה ימינה ולאחר כ 2.5 ק"מ נראה מימין לנו מנה עם מזגן  ואת האבן המצולמת. הבריכה של עין ג'ונס נמצאת בתוך המבנה - הכניסה מצד שמאל דרך פרצה בקיר.

עין ג'ונס

לפעמים אחד המחסומים של הצבא לאורך הכביש [מדובר על כביש המערכת] סגור, ואז חונים בצד וממשיכים ברגל עד למבנה [אי אפשר לפספס את הריח של הגופרית של עין ג'ונס כשעוברים לידו].

מידע כללי:

פירוט:

הכניסה למבנה שבתוכו בריכת מי הגופרית הינה משמאל..

עומקה של הבריכה בעין ג'ונס  הינה כמטר וכודלה כ 7X3 מ'. לצידה יש  ספסלי בטון עליהם ניתן לשבת בין הטבילות במי הגוברית שבבריכה.

עין ג'ונס

לפעמים הבריכה ריקה כי מימיה נשאבים לתוך אתר חמת גדר.

אם ממשיכים לצעוד בין המבנים מגיעים לאתר שהיה אתר מרחצאות בזמן הרומאים ושם ניתן לראות שרידים של מבנים מפוארים, בריכות, ותעלות הולכת מים. ולצידם בריכה שלתוכה נשאבים מי הגופרית לתוך אתר המרחצאות.

עין ג'ונס

עין ג'ונס

עין ג'ונס

לעיתים הצבא מונע את הגישה לעין ג'ונס.