עין אליהו עין מרג'

נושא: מים, חניון פיקניק מחיר: ללא עלות עונה: חורף, אביב מים: יש רחצה: כן פיקניק: כן נביעה: מומלץ להתעדכן מראש מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 24/6/2016
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

עין אליהו / עין מרג' הינו מעיין הנובע לבור מים גדול לא רחוק ממערת הנטיפים

איך מגיעים:

איך מגיעים לעין אליהו / עין מרג'?

נוסעים לכיוון מערת הנטיפים על כביש 3866,  נפנה לכיוון הבכביש הצר היורד מכיוון אנדרטת הצ'לנגר למערת הנטיפים ואחרי כ 2 ק"מ כשנראה דרך עפר מתפצלת שמאלה עם אזהרת "משאיות פונות", נפנה שמאלה לדרך העפר ונחנה ליד המחסום. זוהי גם כניסת הנכים לגן הלאומי מערת הנטיפים.

אנדרטת הצ'לנג'ר

מכאן נצעד בדרך העפר כ 200 מ' כד שנראה מצד שמאלה שלנו סימון שבילים ירוק, נפנה שמאלה, נצעד כ 150 מ' מעל המחצבה, נעבור שומרה עתיקה  ונרד עם השביל עוד כ 200 מ' עד הגיא שם נראה את עין אליהו עין מרג' בין העצים.

עין אליהו עין מרג'

עין אליהו עין מרג'

מידע כללי:

עין מרג' עין אליהו הינו מעיין שנובע לבור מים ששופץ לזכרו של  סא"ל במיל' אליהו חן ציון ז"ל [1924-2015] שהיה מפקד הפלוגה הדתית בגדוד 51 של גבעתי במלחמת העצמאות. המקום שופץ ע"י צאצאיו והפך לפינת חמד אמיתית. 

עין אליהו עין מרג'

את סיפור חייו ניתן לראות בסרט שיצרה המשפחה בקישור - כאן

הבור של עין אליהו הינו בור עתיק שניכרים עליו שרידי טיח ישן. בשנים עשירות במשקעים פוטנציאל הקיבולת של הבור הינה גדולה. כשהיינו בו - המקום הכי עמוק היה בעומק של כמטר. בחלקו העליון של הבור צומחת תאנה עניפה ועל שפתו נראים שרידי הגימור העגולים של בוניו.

עין אליהו עין מרג'

פירוט:

כשמגיעים לחלק העליון של הבוקר של עין אליהו / עין מרג' רואים פינות ישיבה נוחות ומסודרות מעץ, פינת מדורה ואפילו נדנדה שהותקנה לנוחות המבקרים במקום.  בתוך הבוקר ישנו סולם מתכת יציב שבאמצעותו ניתן לרדת ולטבול במימיו הקרירים והצלולים. על קרקעית הבוקר ישנן אבנים רבות - כדאי להזהר ולרגישים מומלץ לא לרדת יחפים. בקיץ, כשהתאנים בשלות חלק מהן צונחות למים וכתוצאה מכך יש בסמוך להם גם יתושים ודבורים.

עין אליהו עין מרג'