עיינות ענר

נושא: מים, פריחה, חניון פיקניק מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש רחצה: כן שחייה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 25/4/2019
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

עיינות ענר הינה קבוצה של מעיינות שמימיהם נאספים לבריכות ליד הישוב נריה

איך מגיעים:

לעיינות ענר ניתן להגיע מכיוון צומת 443 או מכיוון צומת רנטיס - בשני המקרים נוסעים לכיוון הישוב נריה, ומאתיים מ' לפני הכניסה ליישוב נראה את הפנייה לעיינות ענר משמאלינו.נחנה במגרש החנייה. גם ה waze מכיר את "עיינות ענר" ואם הוא לא מוצא תכוונו אותו ליישוב נריה. לניווט ישיר לעינות ענר - ליחצו כאן

לאחר שלקחנו את כל חפצינו נצעד בשביל בין מטעי הזיתים כ 300 מ' עד שנגיע למעיין הראשון. בדרך נחלוף ליד המבנה ההרוס של נבי ע'נר - בו ניתן להבחין בקשתות יפות ובכוך התפילה.

עיינות ענר

קרוב לשולי מגרש החניה, קצת מעל הכביש ניתן להבחין בסלע בגת עתיקה. בתחילת השביל ישנו שילוט של "גן הנערים" שמלמד שבמקום יוקם גן לזכרם של אייל יפרח, כיל-עד שער ונפתלי פרנקל הי"ד.

פירוט:

במתחם של עיינות ענר ישנם 3 מתחמי בריכות בעומקים שונים.

במתחם הראשון אליו נרד עם השביל נראה מימין לשביל בריכה קטנה רדודה ומשמאלה עוד אחת [כשהיינו השנייה היתה ריקה].

עיינות ענר

מהבריכה הראשונה נצעד כ 50 מ' ונגיע אל הבריכה השניה בעינות ענר שהינה הבריכה המשמעותית, מידותיה הן כ 5X3 מ' ועומקה כמטר וחצי, לצד הבריכה ישנם ספסלי אבן ופרגולה לנוחות המבקרים ומעליה ישנו שולחן פיקניק. אל הבריכה מובילה תעלת אבן בה זורמים מימי הנביעה.

עיינות ענר

צעידה של כ 50 מ' נוספים מהמתחם של הבריכה העמוקה תביא אותנו אל עוד 2 בריכות שמתאימות לילדים בעומק של כמטר.

עיינות ענר