מעיין עטרת

נושא: מים, נוף מחיר: ללא עלות עונה: סתיו, אביב מים: יש רחצה: כן שחייה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 10/2/2017
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

מעיין עטרת, הנמצא סמוך לישוב עטרת, נובע לתוך 2 בריכות גדולות.

איך מגיעים:

כדי להגיע למעיין עטרת צריך להגיע לכיוון הישוב עטרת.

אם נגיע מירושלים ניסע לכיוון היציאה המזרחית מהעיר - לכיוון חיזמה, בכיכר נפנה שמאלה לפי השילט לגבע בנימין על כביש 437, כשנעבור את גבע בנימין נמשיך ישר [חצי ימינה] בכביש 60, ואחרי כ 18.5 ק"מ נפנה שמאלה לכביש 465. ומשם אחרי כ 9 ק"מ [קילומטר אחרי הכיכר של רוובי] נפנה ימינה לפי השילוט למעיין עטרת. ניסע בדרך העפר המשובשת בחלקה הראשון כ 100 מ' ואז נמשיך עוד כ 200 מ' בכביש האספלט החדש עד שנגיע לרחבת החנייה סמוכה למעיין עטרת.

אם אנו מגיעים מהמרכז אפשר להגיע לישוב עטרת דרך כביש 465 מצומת בית אריה או מכיוון מודיעין - נפנה בצומת שילת לפי השילוט לחשמונאים - קרית ספר - כביש 446, ואחרי כ 13.5 ק"מ נפנה איתו לכביש 465 שאיתו נגיע לפניה שמאלה למעיין עטרת אחרי כ 17 ק"מ , הבעייה? יש קו לבן ולא ניתן לפנות שמאלה. הפתרון? נמשיך עוד קילומטר עד הכיכר של רוואבי שם נשוב על עקבותינו בצורה חוקית

מעיין עטרת

פירוט:

מעיין עטרת משקיף על ערוצו של נחל דרא וממול בריכות המעיין ניתן להבחין בבתיה הקיצוניים של העיר הפלשתינית ראוובי. בסמוך למעיין ישנו כרם דליל של עצי זית.

במתחם מעיין עטרת 2 בריכות בגודל של 5X5 מ'. עומקה של אחת מהן כ 1.7 מ' ועומקה של השניה כ 60 ס"מ. הבריכה הקרובה לאיזור החניה הינה הבריכה העמוקה יותר. בסמוך לבריכות ישנם מס' ספסלי עץ ו 2 שולחנות לנוחות המבלים במקום.

מימי הנביעה ומעברים באמצעות תעלה אל הבריכה היותר עמוקה ומשם בתעלה נוספת לבריכה הרדודה יותר. סביבת המעיין מרוצפת אבן ונעימה מאד לשהות.

מעיין עטרת

35.18387 31.99821