מעיין מצפה השלום

נושא: מים, נוף, פריחה מחיר: ללא עלות עונה: קיץ, סתיו, אביב מים: יש רחצה: כן שחייה: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 22/10/2018
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

מעיין מצפה השלום הינו מעיין קריר כל ימות השנה הנמצא מתחת מצפה השלום בכפר חרוב

איך מגיעים:

מעיין מצפה השלום נמצה במוך לכפר חרוב. הגעה דרך כביש 98. אם מגיעים מכיוון צפון - נפנה ימינה לפי השילוט למצפה השלום קצת אחרי שנעבור את כפר חרוב. 

אם הגענו מכיוון חמת גדר, אחרי שנעבור את מבוא חמה, נמדוד כ 2.4 ק"מ ונפנה שמאלה לפי השילוט למצפה השלום.

ניסע עם הכביש עד שנגיע למגרש החנייה מצד ימין.

לאחר שחנינו, נצעד לכיוון המצוק עם השביל, נהנה מהנוף המדהים ונרד במדרגות שנמצאות מצד שמאל של המצפור. לאחר גרם המדרגות נצעד בשביל הצר בין שוחות הצבר [לא לשכוח להזהר ולהביא כלי לקטיפה בקיץ], לאחר כ 50 מ' נגיע לצומת שבילים, נמשיך בה ישר ולאחר עוד כמאה מ' נשמע קול של זרימת מים ולאחר עוד הליכה קצרה נראה סימון שבילים שחור ימינה שיוביל אותנו לשביל קצרצר שבסופו, לאחר כ 5 מ' נראה את הבריכה של מעין מצפה השלום..

אם לא מצאתם תחפשו מימין לשביל קבוצה של קנה מצוי - מעיין מצפה השלום נמצא בינם. ככה המיקום נראה ממצפההשלום [המעיין מסומן בחץ]

מעיין מצפה השלום

השקיעה ממצפה השלום מדהימה.

פירוט:

כשנצא מהרכב מומלץ לבקר קודם בפינת הזיכרון לזכרו של סרן יוסי לוי ז"ל שנפל בלבנון בשנת 1996.

מעיין מצפה השלום

לאחר מכן מצעד למצפה לשלום ונהנה מהנוף המדהים

מעיין מצפה השלום

ולאחר ההליכה הקצרה בבוסתן [אותה תיארנו בדרכי הגעה] נגיע לבריכה של מעיין מצפה לשלום. הבריכה בעומק של מטר וחצי במקום העמוק ביותר, ליד נקודת הירידה העומק כמטר ומסוכן לקפוץ. גודל הבריכה כ 4X2 מ'. אפשר להניח את הדברים על שפת הבריכה או על השביל שמוביל אליה - השביל רטוב בגלל עודפי מי הבריכה.

מעיין מצפה השלום

והנה מפת האיזור של מצפה השלום לנוחיותכם: