מעיין בשביל החמישה בשדמות דבורה

נושא: מים, נוף, חניון פיקניק מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש רחצה: כן פיקניק: כן נביעה: כל השנה מפת סימון שבילים: 3 - הגליל התחתון והעמקים נבדק לאחרונה: 8/7/2016
מזג האוויר באזור: 8

תקציר:

מעיין שדמות דבורה שופץ לזכרם של חמישה לוחמי צה"ל שנהרגו במבצע צוק איתן וניתן לו שמו החדש - מעיין בשביל החמישה.

איך מגיעים:

איך מגיעים למעיין בשביל החמישה בשדמות דבורה? ניכנס לשדמות דבורה מכביש 767 [אם הגענו מכיוון עפולה, אחרי שנעבור את כפר תבור נראה את הפנייה לישוב]. ניסע בכביש הגישה כחצי ק"מ עד שנגיע לרחוב הראשי של שדמות דבורה ונפנה שמאלה [זו הפניה הראשונה - בצומת יש טרקטור ירוק בערך בשעה "11" שלה]. ניסע ברחוב הראשי כ 800 מ' [שבסופם הכביש מתעקל טיפה שמאלה ונפה ימינה לדרך עפר עם שילוט  "בשביל החמישה - מעיין שדמות דבורה" [השילוט ילווה אותנו עכשיו עד לחניית המעיין]. ניסע בשביל כ 300 מ' ונפנה ימינה עם השילט. ניסע בין מטעי הזיתים עוד כ 300 מ' ונפנה  לפי השילוט ימינה שוב. ניסע בשביל בין המטעים כחצי ק"מ וכשנגיע לצומת טי נפנה בה שמאלה [באיזור זה ישנו סימון שבילים אדום על אחד העמודים] ולאחר כ 150 מ' נוספים נגיע לרחבת החנייה של מעיין שדמות דבורה - בשביל החמישה.

לחץ לניווט באמצעות  

 

 

מידע כללי:

אתר מעיין "בשביל החמישה" בשדמות דבורה נחנך בניסן תשע"ה - 27/5/2015 לזכרם של חמישה חיילים צה"ל שנהרגו בקרב ליד קיבוץ נחל עוז במבצע צוק איתן. שמות החמישה: רז שגיא, ישי שור, דוד דרעי, דניאל קדמי ונדב ריימונד הי"ד.  בסמוך לבריכה נקבעה אבן זיכרון עם שמותם ועל מבנה המשאבון הישן של המעיין נקבע שלט זיכרון.

 

פירוט:

מה יש באתר מעיין בשביל החמישה? בריכה רדודה [כ חצי מ' עומק] בצורת מחומש [אורך כל צלע כמטר וחצי]. שהמים הגולשים ממנה זורמים לתוך פלג נחמד.

לצד הבריכה ישנם שולחנות פיקניק, מבנה השאיבה הישן של שדמות דבורה ושלטי הסבר וזיכרון.

 

אם אתם מחפשים היכן להתארח באיזור - במושבה שרונה הסמוכה ישנו המתחם אירוח וחוויה כפרית בגליל - משפחת קרסו המציע אירוח נעים למשפחות, בישוב הזורעים ישנו מתחם צימרים עם בריכה בשם אתנחתא - טלפון 050-8004572 ובכפר קיש ישנה וילה נחמדה מאד לאירוח - הבית בקיש

35.44129232.711578