שביל הר איתן

סוג: מעגלי נושא: נוף, פריחה, חניון פיקניק תחבורה: רכב פרטי, תחבורה ציבורית, טרמפים מחיר: ללא עלות רמת קושי: משפחות משך: קצר זמן: בכל שעות היום אורך: 8 ק"מ עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 8/12/2016
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

שביל הר איתן הינו שביל נופי ליד הסטף

איך מגיעים:

תחילתו וסופו של שביל הר איתן נמצאים ליד הסטף בהרי ירושלים [הגעה דרך  מבשרת ציון וכביש 395] - ה waze מכיר את חניון הסטף.

מידע כללי:

שביל הר איתן הינו שביל כבוש ברמה טובה שהוקם על ידי הקק"ל כדי ליצור סביבת ספורט / טיול נוחה ונגישה. השביל נגיש לעגלות.

קרוב לפסגה של הר איתן ישנו חניון לילה - חניון לילה "האקליפטוסים" בו ישנו משטח מפולס,  צפרדע לפינוי אשפה וברזיה [עובדת - בדקנו]

קצת אחרי העלייה לחניון הלילה ישנו חניון פיקניקים מימין לדרך - חניון ה 101 - ומולו שלט הסבר על המחנה שהיה במקום.

פירוט:

לאחר שחנינו בחניית הסטף העליונה נרד בחזרה בשולי כביש הגישה ולאחר כ 20 מ' נפנה שמאלה בדרך העפר עם השער הירוק ולאחר הליכה קצרה נעמוד ליד מפת השביל.

נראה מימין חניון וברז שתייה ונתחיל לצעוד בנחת [או לדווש שזו גם אפשרות נוחה בשביל זה]. אחרי כ 200 מ' נראה הסתעפות של קטע משביל ישראל מימין ואנו נמשיך לצעוד עם הסימון האדום של שביל הר איתן.

שביל הר איתן

הצעידה היא נגד כיוון השעון והנוף משתנה מידי פעם. התוואי בחלקו העליון הינו ברובו מישור וירידות מתונות.  מצד שמאל של השביל ניתן לראות את שרשיהם העמוקים של העצים. פה ושם נראה שלטי זיכרון לאנשים שעל שמם נטעו חלקות היער.

שביל הר איתן

בערך מהקילומטר הרביעי העליות מתחילות להיות יותר ויותר חדות וארוכות.

שביל הר איתן

בק"מ השביעי השביל נפגש עם הכביש שיורד לכיוון הסטף ואנו נמשיך עם הסימון האדום שמתחיל להיות בתוואי פחות נוח לעגלות [מי שמגיע עם עגלה ימשיך בשולי הכביש] ויוביל אותו לאט לאט עד לחניה העליונה של הסטף - היכןשהשארנו את הרכב.

לקראת הסוף נראה גם שרידים מהכפר שהיה באיזור.

בחורף יש בכמה נקודות המסלול פריחה רבה של סתווניות ובסופו ישנם הרבה נרקיסים.

שביל הר איתן

 

35.121 31.776