שביל הפסגה בהר מירון

סוג: מעגלי נושא: נוף תחבורה: רכב פרטי, טרמפים מחיר: ללא עלות רמת קושי: משפחות משך: קצר זמן: בכל שעות היום אורך: 2 ק"מ עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 2 - הגליל העליון נבדק לאחרונה: 23/10/2018
מזג האוויר באזור: 3

תקציר:

שביל הפסגה בהר מירון מקיף את ראש הר מירון וממנו נשקפות תצפיות מרהיבות.

איך מגיעים:

אל שביל הפסגה של הר מירון נגיע דרך כביש 89.

אם נגיע על כביש 89 מכיוון מירון - נפנה שמאלה לכביש הגישה לשביל הפסגה בהר מירון כ 2.3 ק"מ אחרי שנעבור את הצומת של הכביש עם כביש 899. אם נגיע מכיוון חורפיש - נפנה ימינה לכביש הגישה כ 5 ק"מ אחרי שנצא מהכפר.

בכביש הגישה ניסע כ 4.7 ק"מ עד שנגיע לצומת - נפנה בה שמאלה ואחרי כ 400 מ' נגיע לחנייה של שביל הפסגה בהר מירון.

דרך נוספת להגיע לשביל הפסגה בהר מירון היא בצעידה מכיוון חורבת חממה [נמצאת ליד בית ספר שדה הר מירון] על  אחד מקטעי שביל ישראל - דרך הר נריה - מרחק של כ 3  ק"מ ואז המסלול הופך לקווי.

מידע כללי:

הנה סרטון המראה את כל היופי שיש לשביל הפיסגה בהר מירון להציע:

פירוט:

הסיור בשביל הפסגה בהר מירון, המסומ"ש באדום,  מתחיל בפינה השמאלית הרחוקה של מגרש החניה [כשגבינו אל כביש הגישה]. השביל מתחיל בעלייה קלה ולאחר כ 300 מ' נגיע למצפור הראשון - מצפור צפת ממנו ישנה תפית נהדרת לכיוון צפת והאיזור, במצפור ישנו מקום נוח לשבת וליהנות מהנוף המרהיב.
שביל הפסגה הר מירון
 
נמשיך לצעוד בשביל שמעתה נהיה יותר מוצל ואחרי כחצי ק"מ נגיע לצדו הצפון מזרחי של השביל - שם ישנו המצפור השני ממנו יש תצפית נהדרת לכיוון החרמון [כמובן תלוי בראות שישנה באותו היום]. לאחר צעידה קצרה מנקודה נראה משמאלינו גת חצובה בסלע, וצעידה קצרה נוספת תביא אותנו לפיצול השבילים כאשר ימינה עם הסמ"ש השחור והסימון של שביל ישראל יוביל אותנו לחורבת חומימה דרך הר נריה וישר עם הסמ"ש האדום  [שמלווה אותנו בשביל הפסגה של הר מירון]  יוביל אותנו אחרי כמה מאות מטרים נוספים למצפור עם תצפית מערבה ממנו בימים עם ראות טובה נוכל לראות את הים התיכון. וממצפור זה צעידה קצרה נוספת ונגיע לחניון הפסגה שם נוכל לערוך פיקניק ליד אחד השולחנות הנמצאים בחניון [בחניון יש גם ברז מים].
שביל הפסגה הר מירון
בתחילת הסתיו פורחות בשביל הפסגה בהר מירון מסיתווניות רבות ובמהלך חודש נובמבר מצטרפות אלינן גם החלמוניות.
שביל הפסגה הר מירון

החלמונית צולמה ע"י אתי טריסטר אורגד

שביל הפסגה הר מירון

דגשים נוספים:

* בחניון הפסגה יש ברז מים.

* בימים מעוננים הראות במצפורים שבביל הפסגה מוגבלת.