סיור בפקיעין

סוג: קווי נושא: היסטוריה, דת, יישוב קדום, תצפית תחבורה: רכב פרטי, תחבורה ציבורית מחיר: ללא עלות רמת קושי: משפחות משך: חצי יום זמן: בכל שעות היום אורך: 1 ק"מ עונה: סתיו, אביב מים: אין מפת סימון שבילים: 2 - הגליל העליון נבדק לאחרונה: 8/8/2018
מזג האוויר באזור: 3

תקציר:

הסיור בפקיעין עובד בין מס' אתרים היסטוריים בישוב.

איך מגיעים:

את הסיור בפקיעין ניתן להתחיל ב 2 מקומות:

מכיכר המעין - בה ישנו מגרש חניה קטן [ניתן להגיע באמצעות הווייז] או מתחילת הירידה למערה בה התחבא רבי שמעון בר יוחאי - לחצו כאן לניוון ישיר לנקודה זו ממנה נוח להתחיל את הסיור במירון - במקרה שהתחלתם כאן ואתם עם שני רכבים - את הרכב השני ניתן להשאיר בכיכר המעיין או באחד הרחובות הסמוכים אליו.

לנוחותכם צילום המפה הנמצאת ליד גרם המדרגות שתקל עליכם בסיור בפקיעין:

סיור בפקיעין

מידע כללי:

פירוט:

אם נתחיל את הסיור בפקיעין בכביש 864 - ליד השלט למערה של רבי שמעון, נרד במדרגות התלולות הזהירות ולאחר  47 מדרגות נגיע למערה בה התחבא רבי שמעון בר יוחאי על פי המסורת [כיום נותר מהמערה רק סדק צר]. מסביב למערה  ישנם מס' עצי חרוב ענפים..

לאחר הביקור במקום נמשיך לרד במדרגות התלולות שבסופן נפנה ימינה בסימטא בין המבנים העתיקים [ניתן לסייר לפי המסלול של "בשביל הבנים" המסומן באיזור זה] ולאחר מכן שמאלה, ונמצא את עצמינו ליד כיכר המעיין  של פקיעין [האם זה המעיין שממנו שתו רבי שמעון בר יוחאי ובנו כשהיו במערה?] מעל המערה ישנו פסל גדול של סולטן באשה אל אטרש. שהיה מנהיג דרוזי בולט בראשית המאה ה 20.

נמשיך לצעוד בצידה השמאלי של הכיכר [כשגבינו אל המערה] ונגיע אל החניה של כיכר המעיין. נחצה את מגרש החניה ונגיע לאנדרטה לזכרם של בני הכפר שנפלו בהגנה על המדינה.

סיור בפקיעין

נפנה ימינה עם הכביש ונמשיך ישר במגרש עפר לפי השילוט לבית זינאתי בו ניתן לשמוע את סיפורה של מרגלית זינאתי שהינה הנצר האחרון למשפחה היהודית האחרונה בפקיעין. מלבד סיפורה של מרגלית זינאתי ניתן לראות במקום גם סרט על תולדות יהודי פקיעין.- הביקור בבית זינאתי הינו בתשלום

בסמוך נמצא בית הכנסת העתיק ב]קיעין ששוקם בשנים האחרונות והינו בנוי על שרידיו של בית כנסת עתיק שניזוק ברעידת האדמה שהיתה באיזור בשנת 1837. הביקור בבית הכנסת העתיק הינו ללא עלות.  בית הכנסת העתיק בפקיעין פתוח בין השעות 09-16 בימים ראשון עד חמישי.

סיור בפקיעין

מלבד מקומות עיקריים אלו ניתן לבקר גם בקברו של רבי יוסי דמן פקיעין\ בכנסיות, בתחנת הקמח או סתם להסתובב בסמטאות הציוריות. איש איש כפי שירצה.