מערת נמר

סוג: מעגלי נושא: נוף תחבורה: רכב פרטי מחיר: ללא עלות רמת קושי: משפחות משך: קצר זמן: בכל שעות היום אורך: 1.2 ק"מ עונה: סתיו, אביב, קיץ מים: אין מפת סימון שבילים: 2 - הגליל העליון נבדק לאחרונה: Aug 16 2012 12:00AM
מזג האוויר באזור: 3

תקציר:

במערת נמר ניתן לחוות ביקור חוויתי ומהנה במערת נטיפים מרהיבה

איך מגיעים:

למערת נמר נגיע מכביש 8993 המוביל לאידמית [אליו נפנה שמאלה מכביש 899 אם הגענו מאיזור שלומי והגליל המערבי - כביש 70 ואם הגענו מצידו המזרחי של כביש הצפון נפנה ימינה] כ 2.6 ק"מ לאחר שפנינו לכביש נראה מימיננו מפרץ חניה בו נשאיר את הרכב וממנו נתחיל לצעוד לכיוון מערת נמר.

מידע כללי:

מערת נמר הינה מערת נטיפים, הפתוחה לציבור הנמצאת בערוצו של נחל נמר, שיש המשערים שקיבל את שמו עקב הימצאותם של נמרים בעבר בתא שטח זה.

 

פירוט:

לאחר שהחנינו את הרכב, נחצה בזהירות את הכביש ונצעד במורד הכביש כ 50 מ' לעבר הפתח הגדר הביטחון, המסומ"ש בירוק ומעליו השלט המכוון למערת נמר.

נתחיל לצעוד במורד השלוחה של נחל נמר עם הסימון הירוק כשמשמאלנו ערוצו של הנחל ומצוקיו האדירים, לאחר כחצי שעה של הליכה זהירה בשביל הצר נראה על סלע גדול לצד השביל סימון שבילים ללא הצבע הירוק, אם נתבונן שמאלה נראה על השלוחה מתחתינו מכונית הפוכה ואם נסתכל ימינה על צלע ההר, בגובה של כ 2.5 מ' מעלינו, נראה פתח קטן של מערה שצד ימין שלו חסום באבנים קטנות [מצורפת כאן התמונה של פתח המערה].

נטפס לכיוון פתח המערה, נשאיר את התיקים עם זה שיישאר בחוץ ונזחל במבוא המערה שלאחר כ 6 מ' יוביל אותנו לאולם הכניסה של המערה. נחפש בצד ימין שלנו את מחזירי האור העגולים הלבנים ונצעד לכיוונם בזהירות לאחר כמה מטרים של צעידה נגיע למצוק שגובהו כ 4 מ', נרד אותו בזהירות בעזרת היתדות הקבועות בו ונמשיך ישר לאולם הנטיפים הבא, אשר הפתח ממנו, לכיוון היציאה יימצא מצד שמאל שלנו בערך בגובה מטר מעל הקרקע, נטפס לאולם עם הנטיפים המרהיבים ומשם על המצוק שמשמאלינו ונגיע אל פתחה של המערה, ולאחר שננחו קמעה מהשהות במערת נמר, נשוב חזרה אל הרכב, בדרך בה הגענו.

אם הגענו עם שני רכבים, ניתן להשאיר רכב אחד בתחילת העלייה בכביש, לפי השילוט של נחל נמר, ואחרי המערה להמשיך בשביל המסומ"ש ירוק עד שנגיע לרכב במורד הנחל.

דגשים נוספים:

* המסלול אינו מתאים לאנשים בעלי פחד ממקומות סגורים * הצעידה למערה אינה אפשרית לעגלות. * חובה להשאיר מחוץ למערה בנאדם מבוגר. * הצעידה למערה עוברת בשביל צר - צריך לשמור על הילדים הקטנים ולנקוט משנה זהירות כדי למנוע החלקה לערוץ הנחל. * לא לשכוח להביא פנסים * נדרשת זהירות מרובה בזמן חציית הכביש
35.184233.076