מאמפי גולן לעין תאופיק על שביל הגולן

סוג: קווי נושא: נוף תחבורה: רכב פרטי מחיר: ללא עלות רמת קושי: משפחות משך: חצי יום אורך: 16 ק"מ עונה: כל השנה, קיץ, חורף, סתיו, אביב מים: אין מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 12/11/2017
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

קטע בשביל הגולן העובר בנחל מיצר ועל קו המצוקים

איך מגיעים:

הקטע מתחיל באמפי גולן - על כביש 98 - אם מגיעים מדרום הגולן - הפניה שמאלה לאמפי תהיה כ 2.5 ק"מ אחרי שנעבור את הכניסה לכפר חרוב.

אנו נסיים את הקטע [ואת שביל הגולן - בעין תאופיק - עין עקוב - ביער מבוא חמה - אם מגיעים מכיוון עמק הירדן - יש פניה שמאלה עם השילוט לשביל הגולן בסוף העליות ואם מגיעים מכיוון רמת הגולן - הפניה תהיה ימינה קצת לפני שמתחילות הירידות. 

מידע כללי:

לאחר שוידאנו שהרכב נעול ובצל, נצא מכיוון החניה של אמפי גולן – לכיוון כביש 98 ונפנה ימינה [דרומה]. נצעד כ 300 מ', ונעבור את הכביש בזהירות כשנראה את השילוט של שמורת נחל מיצר. נעבור את מעבר הבקר ונפנה ימינה עם השביל לתוך השמורה.

השביל מתחיל במישור כשמשמאלינו נראה את אפיק הנחל ולאט לאט יורד לתוך האפיק. אנו צועדים על שביל עם סמ"ש כחול וסמ"ש של שביל הגולן. בשלב מסוים השביל נעשה תלול מאד ולקראת סופו אף ישנן מדרגות שאמורות להקל על היורדים ולאחר כ 1.2 ק"מ נגיע לערוצו של נחל ברברה שהינו אפיק של נחל מיצר. נעבור את ערוץ הנחל ונפנה עם השביל הצר שמאלה במקביל לערוץ, לאחר צעידה קצרה בשביל המוצל והסבוך נעבור 2 מקומות עם צנירים ולבסוף נתחבר לערוץ של נחל מיצר. לאחר כ 2 ק"מ של הליכה במקביל לערוץ השביל פונה ימינה בחדות ואנו נראה מעלינו עלייה תלולה שלמרבה המזל גם קצרה [כ 200 מ''] נעלה אותה ובסופה ננוח בצל העצים לפני שנצא מהשמורה.

מאמפי גולן לעין תאופיק על שביל הגולן

נעבור את מעבר הבקר,  ונפנה ימינה עם הסמ"ש האדום [בנוסף לסמ"ש של שביל הגולן] ימינה על השביל הכביש המשובש. ארכה של העליה כ 3 ק"מ ובתחילתה ישנן מס' נקודות תצפית יפות לכיוונו של נחל מיצר. לאחר שהשביל מתעקל שמאלה הכביש המשובש מתחלף בדרך כורכר שעוברת מצד שמאל במקביל לשטחי בקר ומימין  ישנם מטעים. כשנגיע למזלג שבילים נפנה ימינה עם הסימון על דרך עפר חומה, בין השדות [אחרי הגשם כנראה שבאיזור זה יש הרבה בוץ] ולאחר כ 1.2 ק"מ נעבור משמאל ליד האנגר גדול אליו אוספים אנשי הגד"ש את היבול ומאחסנים את הכלים החקלאיים [אם אתם במצוקת נוזלים יש במתחם ברז ואפשר לבקש..]  נמשיך לצעוד עם השביל ולאחר כ 300 מ' נגיע לכביש 98.

מאמפי גולן לעין תאופיק על שביל הגולן

נעבור את הכביש ונצעד בשוליו, עם הסימון שמאלה ולאחר כ 400 מ' נפנה ימינה – לפי השילוט לבית העלמין [זהו בית העלמין של קיבוץ מבוא חמה]. נצעד על דרך הגישה לבית העלמין, בין השדות, כחצי ק"מ ומגיעים לבית העלמין [גם כאן יש ברז אם אתם צריכים מים] אנו נמצאים על קו המצוק והנוף מכאן מרהיב. [אפשרות לטיול צד קטן - לפנות ימינה לכיוון מבוא חמה עד התותח הורוד ומשם לרדת לעין שוקו] ואנו נפנה שמאלה עם שביל הגולן במקביל למצוק.. לאחר כ 700 מ' נגיע לרחבת עפר גדולה המשמשת חובבי מצנחי רחיפה, וכמאה מ' אחר שנעבור את הרחבה נראה מימין לנו את התצפית של הר נמרון אשר גם ממנה נשקף נוף מרהיב של דרום הכנרת והשדות.

מאמפי גולן לעין תאופיק על שביל הגולן

לאחר כק"מ וחצי השביל פונה ימינה [משמאל לפניה יש ספסל קטן בצל] ואנו מתחילים לרדת כ 2 ק"מ עם שביל עפר טוב שלאחר מכן מתחלף בכביש. בצומת שבילים גדולה משולטת אנו נפנה שמאלה בעליה [ימינה זה לעין שוירח] ולאחר כ 700 מ' נגיע לעין עקוב – עין תאופיק – נקודת הסיום של שביל הגולן – שם השארנו את הרכב.

דגשים נוספים:

בקטע זה יש 2 נקומות למילוי מים - בסככה הגדולה של הגד"ש של מבוא חמה וליד בית הקברות של מבוא חמה.

35.695358132.770023