הסנפיר הגדול

סוג: קווי נושא: נוף תחבורה: רכב פרטי, טרמפים מחיר: ללא עלות רמת קושי: צעירים בכושר משך: קצר זמן: בכל שעות היום אורך: 2.5 ק"מ עונה: חורף, סתיו, אביב מים: אין מפת סימון שבילים: 15 - הנגב התיכון נבדק לאחרונה: 1/10/2014
מזג האוויר באזור: 11

תקציר:

הסנפיר גדול זכה לשמו בגלל צורת הסנפיר של הר זה.

איך מגיעים:

מסלול הסנפיר הגדול מתחיל בחניון של עין ירקעם [על כביש 206] ומסתיים בחניון החולות הצבעוניים. ניתן לעשות את המסלול הלוך ושוב מכיוון חניון החולות הצבעוניים.[על כביש 225]

מידע כללי:

הסנפיר הגדול הוא כינוי לאחד הרכסי המקיפים את המכתש הגדול. הסנפיר הגדול זכה לשמו בגלל צורת הסנפיר שלו.

הסנפיר הגדול

פירוט:

לאחר שנוודא שלא השארנו חפצי ערך ברכב (חניון עין ירקעם מועד לפריצות) נצא למסלול הסנפיר הגדול. נחצה את הכביש בזהירות ונתחיל לצעוד בשביל הצר.

הסנפיר הגדול

לאחר כ300 מ' נעבור במעבר תת קרקעי נמוך [כמטר וחצי גבהו] באורך של כ 120 מ' מתחת לפסי הרכבת וקצת לאחר מכן תחיל העלייה לסנפיר הגדול. השביל מתעקל קמעה ימינה והעלייה הגדולה מתחילה. השביל צר מאד ותלול מאד עד לקצה הרכס של הסנפיר הגדול.

הסנפיר הגדול

הנוף מדהים ושווה לנצל את הפסקות המנוח להנאה מהנוף כשנעצור להסדיר את הנשימה. פסגת הסנפיר הגדול שטוחה ויש ממנה תצפית מרהיבה לכל הכיוונים. וניתן לראות ממנה היטב את צלעות המכתש ונופו המרהיב מחד ומבט דרומה יחשוף בפנינו את רכס הכרבולת המרהיב.

הסנפיר הגדול

לאחר מנוחה קצרה נמשיך לצעוד במסלול הפעם בירידה. לאחר ירידה קצרה תלולה מגיעים לצומת שבילים. אנו נפנה ימינה עם הסימון השחור לפי השילוט ולאחר הליכה של ק"מ נגיע לחניון החולות הצבעוניים.

אם נרצה נוכל לטפס על הסנפיר הקטן שמולינו עם הסימון הירוק לעוד תצפית נחמדה. וממנו נרד עם השביל השחור ואז המסלול יהיה קצת יותר מעניין וישלב מספר יתדות בירידה ומעבר דרך חולות בצבעים מרהיבים.

 

דגשים נוספים:

* העלייה לסנפיר הגדול הינה מסוכנת בשל היותה על שביל צר - חובה להדגיש זאת למטיילים.

* בימי הקיץ חובה להצטייד בכיסוי ראש ובמספיק מיי שתיה - האיזור חם ביותר.