תערוכת עידן הקרח והדינוזאורים - קיץ 2016

תערוכת עידן הקרח והדינוזאורים, המוצגת במוזיאון תל אביב באה ללמד את קהל המבקרים בה על תקופת הקרח והדינוזאורים שהיתה בכדור הארץ.

התערוכה נפתחת בדגמים מרהיבים של דינוזאורים [לא לפספס את השלד שמימין לכניסה], בגדלים שונים עם הסברים על כל אחד מהם, לאיזו משפחה הוא שייך ומה איפיוניו המרכזיים, וככה למדו הילדים מי מהדינוזאורים היה אוכל עשב ומי טורף על. המוצגים גם משמיעים קולות וחלקם אף נעים מה שמגביר את רמת העניין אצל המבקרים.

בסופו של שביל הדינוזאורים הראשון, מגיעים למתחם הבילוי של התערוכה, כאן ישנו מתקן בו הילדים מסתובבים על מיני דינוזאורים, פינות ציור, חיפוש מאובנים, אפשרויות צילום שונות עם דינוזאורים וביצי דינוזאור [עצמית חינמית ובתשלום - על מגנט] וכמובן מזנון וחנות מזכרות.

לאחר הביקור במתחם המרכזי ממשיכים בתערוכה בעוד שביל עם דגמי דינוזאורים שמוביל אותנו למתחם של עידן הקרח - בו נראה בעלי חיים ומוצגים שחיו בעידן זה [זנים של חלקם גם חיים כיום כדוגמת דב הנמלים  ופיל האסייתי שהוא קרוב רחוק של הממותות]. 

לאחר הביקור במתחם עידן הקרח השביל יוביל אותנו לתחנה האחרונה בתערוכת הדינוזאורים - סרט תלת מימד מרהיב המראה היווצרות העולם ותיאוריית המפץ הגדול לפי חלק מהחוקרים. בכניסה לאוהל הממוזג בו מוקרן הסרט מקבלים משקפי תלת מימד והישיבה הינה על כסאות רגילים - מה שלא פגם בהנאת הילדים מהסרט.

ועוד קצת מידע שימושי על תערוכת עידן הקרח והדינוזאורים:

למי מתאים?  לילדים קטנים ואוהבי דינוזאורים, .

מתי פתוח? 1 ביולי – 31 באוגוסט 2016 בימים: ראשון-חמישי: 09:00-21:00,  שישי: 9:00-15:00, שבת: 9:00-21:00. השעות המומלצות הן שעות אחה"צ והערב בהן יותר נעים בחוץ. בערב התערוכה מוארת בתאורה צבעונית - שמוסיפה עוד מימד של הנאה.

כמה עולה?  מחיר מלא: 89 ₪ , כרטיס משפחתי (2 הורים + 2 ילדים): 280 ₪ , מכירה מוקדמת :79  ₪ , לאומי קארד: 1+1 ב- 89 ₪ .

איפה חונים?  עד השעה 17:00 ניתן לחנות ברחובות הסמוכים בכחול-לבן. בערב ניתן לחנות רק בחנייה של המוזיאון

נגישות? המתחם מונגש באופן מלא לעגלות ונכים.

כמה זמן מבלים? בין שעה וחצי לשעתיים בנחת.

הדרכה ושפות זרות? ניתן לשכור בכניסה מכשיר הדרכה קולי ב 15 ש"ח. מה 10/7 תהיה הדרכה זמינה גם באנגלית ורוסית

גילוי נאות: הכותב היה אורח של התערוכה