פריחת אירוסים

פריחתם של האירוסים ממשפחת אירוסי ההיכל מרשימה ביופיה והמוני אנשים נוהרים לחזות בפריחתם.

בצפון, בכניסה לישוב חיספין ישנו אתר פריחה גדול של אירוס הביצות - בביצת נוב [שם גם ניתן לראות פריחה יפה של נרקיסים ועוד הרבה פרחים אחרים].

בגלבוע צומח אירוס מיוחד - סגול ומרשיםץ את פריחתו של אירוס הגלבוע ניתן למצוא בשביל מיוחד שסומן על הר ברקן שבגלבוע ומתחיל בחניון האירוסים שמשולט היטב מהכביש הראשי [מומלץ בדרך לעצור בתצפיות שבדרך נוף הגלבוע]

בנתניה ישנו איזור הקרוי בפי התושבים גבעת האירוסים - וידוע גם בשמו הרשמי שמורת אירוס הארגמן שם ניתן לראות המוני אירוסים פורחים בעונה. ליד נתניה נמצא גם יער אילנות בו ניתן לראות פריחה רבה של אירוס הארגמן וקצת דרומה ניתן לראות פריחת אירוסים גם בגן הלאומי חוף השרון.

בדרומו של המרכז ניתן לראות פריחה מדהימה של אירוס הארגמן בשני מקומות - בשמורת בית חנן ובגן הלאומי גבעות הכורכר בנס ציונה הידוע גם בכינוי שמורת אירוס הארגמן בנס ציונה.

קצת דרומה, באיזור ערד ניתן לראות פריחה של המוני אירוסים ליד הגן הלאומי תל ערד [למי שעובר בשביל ישראל במסלול מיער יתיר לערד בעונת הפריחה מומלץ לעשות סיבוב קצר ולראות את הפריחה המדהימה. באיזור ירוחם הוכשרו שבילים באיזור הפריחה של אירוס ירוחם - בשמורת אירוס ירוחם, שפורח בד"כ בסוף חודש מרץ ע"י הסגל של אחד הגדודים בבית הספר למ"כים.

מכירים עוד אתרי פריחה של אירוסים? נשמח אם תעדכנו אותנו במייל editor.nelech@gmail.com ונעדכן באתר. והכי חשוב, לפני שאתם הולכים לראות פריחת אירוסים בעונה [האירוסים פורחים בד"כ , תלוי בתנאי מזג האוויר בסוף החורף בד"כ החל מאמצע פברואר במשך שבועיים]  באחד המקומות המתוארים כדאי לבדוק באחד הפורומים העוסקים בעדכוני פריחה[כדוגמת הפורום המצויין באתר צמח השדה] לבדוק שלא תגיעו סתם.