עולם הכרישים

תערוכת עולם הכרישים - טורפים מן המעמקים בתל אביב מציגה את עולם הכרישים בצורה ויזואלית ומרתקת.

מטרתה של התערוכה היא לשנות את היחס לכרישים בעולם כדי לאפשר להם לשרוד לאחר שנים ארוכות של ציד בלתי מבוקר ע"י הנגשת המידע עליהם. בתערוכת עולם הכרישים ישנו מידע רב על כל אספקט של חיי הכרישים בטבע, בתי הגידול שלהם ומפגשים עם בני אדם, הסיבות ההיסטוריות שהפכו אותם בעיני האדם לחיות צמאות דם וגם הסברים על איך הכרישים צדים בטבע. 

ליבה של התערוכה [לפחות בעינינו] הינו מיצג מולטימדיה מדהים שהוקרן באמצעות טכנולוגית 4sensory באולם ענק. המיצג מוקרן על פני הקירות, הרצפה, העמודים ואפילו התקרה, דבר המעניק לצופה חוויה של מעמקי הים וחושף את הקהל לעולם המיוחד של הכרישים.

בנוסף למיצג המולטימדיה ישנם בתערוכה מוצגים מגוונים המנגישים את עולם הכרישים ומעניקים מידע רב. באולמות התצוגה נראה מאובני כרישים, חלקי כרישים שנתפסו אצל ציידים ודגמים משוכללים של כרישים,  בנוסף ישנן בתערוכה עמדות מחשב אינטראקטיביות המעניקות מידע  ופינת צילום ב"לוע" כריש המהווה אטרקציה בקרב המבקרים.

ביציאה מהתערוכה ישנה פינת יצירה בנושא הכרישים ובריכת גדורים להנאתם של הילדים - מה שמוסיף קצת אווירה קלילה לביקור במקום.

למי התערוכה מתאימה? תערוכת עולם הכרישים מתאימה לחובבי טבע או אמנות וידאו. מי שלא אוהב אחד משני תחומים אלו לא ימצא עניין בתערוכה. 

כתובת אתר התערוכה: http://www.planetshark.co.il/

בתערוכה לא מוצגים כרישים חיים מטעמי שמירת טבע

שעות פתיחת התערוכה:

עולם הכרישים מוצגת עד ה 29/8 בביתן 2 בגני התערוכה בתל אביב.

ראשון-חמישי: 9:00-20:00 

שישי: 9:00-15:00 

שבת: 9:00-20:00

מחירים:

מחיר מלא: 119 ש"ח

כרטיס משפחתי: 280 ש"ח - [2 הורים ו 2 ילדים]

חיילים / סטודנטים / גמלאים - 89 ש"ח.

חייבים בתשלום החל מגיל שנתיים.

בלאומי קארד יש אפשרות ל 1+1 ב 119 ש"ח וגם ברוב הועדים ישנה אפשרות לרכישת כרטיסים מוזלים. כרטיסים מוזלים ניתן לרכוש גם אחרי קנייה בחצי חינם.

הנהלת התערוכה מתכננת להוציא כרטיסים משולבים לתערוכות נוספות האמורות להתקיים במתחם - מה שיוזיל משמעות את עלות  הביקור בתערוכה .

**  הכותב היה אורח התערוכה.