סיורים מודרכים בירושלים

אחד המקומות המרהיבים והקסומים ביותר בעולם לסייר בו, הוא מקום שקרוב אלינו מאוד, העיר ירושלים. בירת ישראל הינה לא רק אחת מהערים היפות ביותר בעולם, אלא גם אחת מהמיוחדות שבהן, בעיקר הודות לעובדה שהינה קדושה גם לעם היהודי, גם למוסלמים וגם עבור המאמינים בנצרות.

מהי הייחודיות של העיר ירושלים

כל אחת מהדתות וסיבתה היא. מבחינת היהודים, אין דבר חשוב ומרגש יותר מאשר להגיע אל העיר בה בחר האל לשכן את השכינה וללכת לביקור בכותל המערבי, השריד היחיד שנותר לעם היהודי מבית המקדש. עבור המוסלמים, העיר ירושלים חשובה כל כך בזכות המקום בו נבנתה כיפת הסלע, היכן שלפי אמונתם סיים מוחמד את מסעו הלילי ממכה, המקום הקדוש להם ביותר. עבור הנוצרים, ירושלים היא המקום בו נצלב ונקבר ישו ומאמינים רבים אף מגדילים והולכים ב"ויה דולורוזה", דרך הייסורים בה הלך ישו בטרם נצלב, דרך שמתחילה בשער האריות ומסתיימת בכנסיית הקבר. בדיוק מהסיבה הזאת והייחודיות הזו, סיורים מודרכים בירושלים הינם פופולריים ביותר לא רק עבור ישראלים מקומיים שמעוניינים להתרשם מעיר הבירה של המדינה בה הם חיים, אלא גם עבור תיירים מכל העולם שרוצים לבקר בעיר הייחודית הזאת ובכל האתרים הנהדרים שלה.

באיזו עונה הכי כדאי לבקר בעיר

אחד היתרונות הבולטים של ירושלים, כמובן מלבד היתרון הגדול שכבר צוין, הוא מזג האוויר של העיר. בניגוד לערים תיירותיות אחרות אשר ביקור בהן בעונות מסוימות כלל אינו בגדר אפשרות, סיורי סגאויי מודרכים בירושלים נערכים לכל אורך השנה, כולל בעונת החורף. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהחורף הישראלי, בניגוד לחורף האירופאי למשל, מתאפיין בימים גשומים לא רבים, כך שלא יהיה זה מפתיע להגיע אל העיר גם במהלך חודשים נובמבר, דצמבר או ינואר, וליהנות מסיור מודרך תחת שמש חזקה. מי שאינו מעוניין לקחת את הסיכון שהטמפרטורות הנמוכות הנמדדות לעיתים בירושלים בתקופה זו יפקדו אותו, מוטב יהיה שיגיע אל העיר באחת העונות האחרות ובעיקר בחודשי האביב והקיץ, אז הטמפרטורות הממוצעות מאפשרות טיול הרבה יותר מהנה וללא כל חשש מממטרים פוטנציאליים.

אילו עוד מקומות שווים ביקור

עבור התיירים שיגיעו לירושלים, לא משנה באיזו עונה, ויבחרו באחד הסיורים המודרכים העומדים לרשותם, ישנם מספר מקומות אשר בשום פנים ואופן אסור להם לפספס. לצד המקומות הקדושים לדתות השונות אשר הוזכרו קודם לכן דוגמת הכותל המערבי, כיפת הסלע וכנסיית הקבר, ישנם לא מעט מקומות בהם כל תייר מוכרח לבקר. שוק מחנה יהודה הינו אחד מהם, כאשר הניחוחות והקולות של השוק הם ללא ספק דבר אותו לא ניתן לראות בכל עיר ואפילו לא בכל מדינה. גם הטיילת של ארמון הנציב הינה מראה מיוחד מאוד, בעיקר בזכות התצפית המפורסמת שלה שמאפשרת ביום בו יש ראות טובה לחזות בכיפת הסלע, הר הזיתים, משכנות שאננים, הר מואב ואפילו ים המלח.