נסיעה אל הצפון עם הילדים – איך עוברים אותה בשלום

מתכננים לצאת לחופשה עם הילדים לצפון הרחוק? מודאגים מהנסיעה הארוכה שצפויה לכם? אם כן, הנה כמה רעיונות לפעילויות שיעזרו לכם להעביר את הנסיעה הזו בכייף, ובעיקר ללא תקלות מיותרות. אז, קדימה, בואו נצא לדרך:

קחו אתכם די.וי.די נייד – אם אתם מזמינים וילה בצפון ומתכננים לשהות בה כמה ימים, זה אומר שצפויה לכם נסיעה לא קצרה אל הוילה, ובמיוחד אם אתם מגיעים מאזור הדרום. כדי שתוכלו להעביר אותה בנעימים, חשוב שתמצאו תעסוקה מתאימה לילדים. אחת האפשרויות היא לקחת לנסיעה די.וי.די נייד. הילדים יוכלו לשבת מאחור, במהלך הנסיעה, ולצפות בסרטים האהובים עליהם. הדי.וי.די יוכל לשרת אותם גם במהלך השהות בוילה עצמה, ולא רק בנסיעה.

ספרו לילדים על האתרים השונים שאתם מתכננים לבקר בהם – כדי למשוך את תשומת ליבם של הילדים ובעיקר כדי לגרום להם לעניין רב יותר, ספרו להם על האתרים שאתם צפויים לבקר בהם. אם אתם, למשל, מחפשים וילות בצפון הארץ ליד הכנרת ומוצאים וילה מתאימה, שתוכלו לשהות בה, ספרו לילדים על הסביבה, על הכנרת עצמה וגם על רמת הגולן. ספרו על ההיסטוריה של המקום, על האתרים המיוחדים שיש בו, ובכלל על הסביבה כולה.

חי, צומח, דומם – אין כמו המשחק המצוין הזה כדי להעביר נסיעה ארוכה. אם מצאתם וילה בצפון אולם מדובר בוילה רחוקה מאד, תוכלו לשחק עם הילדים שלכם במשחק הזה במהלך הנסיעה ו"על הדרך" ללמד אותם לא מעט על נושאים שונים. כמובן שכדאי להתאים את המשחק לגילם של הילדים וגם לבחור בקטגוריות מיוחדות, וקצת שונות (כמו, תכניות טלוויזיה לילדים, דמויות מצוירות ועוד ועוד).

עצירה להתרעננות – אם צפויה לכם נסיעה ארוכה, חשוב שתעצרו בדרך מדי פעם. בדקו, ולפני היציאה אל הדרך, מהן מקומות העצירה שתוכלנה להתאים לכם, והכינו מפה מיוחדת, עליה מסומנות נקודות אלו. וודאו שבכל אחת מהן ישנם שירותים ציבוריים, מסעדה או בית קפה שניתן לעצור בהם לארוחה קלה ושתייה ואולי גם משחקייה לילדים או הפעלות מהנות.

תחרות שירה – נסיעה ארוכה אל וילה בצפון היא הזדמנות לשיר ביחד. ערכו תחרות שירה, שבה לכל אחד מהילדים וגם מההורים אפשרות לבחור שיר ולשיר אותו. לאחר שהוא סיים את השירה, תנו לו ניקוד בהתאם לביצוע, ובסוף התחרות, בדקו מי קיבל את הניקוד הכי גבוה. החליטו על נושא מסוים לכל השירים או על זמר או זמרת מסוימים שתשירו את שירם.

נסיעה אל הצפון הרחוק ובחירת וילות בצפון ישראל לא מוכרחה להיות משימה בלתי אפשרית. היא אמנם יכולה להיות מאתגרת מאד, אך בהחלט אפשר לעבור אותה בשלום. אם תתכוננו אליה נכון ותצטיידו בהתאם, תוכלו להגיע אל הוילה שבחרתם ללא בעיות ותקלות מיותרות ולהתחיל את החופשה שלכם ברגל ימין.