מסלול מומלץ לטיול טרקטורונים

לא בכדי, טיולי הטרקטורונים נחשבים לאטרקציה ייחודית ואהובה על רבים. הטרקטורון הינו בין כלי הרכב המאתגרים והמרתקים ביותר בהם ניתן להתנסות. רכיבה על טרקטורונים ממלאה את מצברי האדרנלין בגוף ומעניקה תחושת חיות ואנרגטיות מעוררת שמחת חיים אמיתית.

אם לא די בזאת, טיולי טרקטורונים מערבים לא מעט אלמנטים מאתגרים המעניקים חוויה עשירה ומגוונת: טיולי הטרקטורונים השונים כוללים מעברים במים ובאדמה, בבוץ וברוח, תוך התנסויות חברתיות שונות, פיתוח מיומנויות תחרותיות ועוד. לאוהבי חוויות האקסטרים המרגשות – טיולי טרקטורונים הם התשובה הניצחת.

חוויה ייחודית על גלגלים

מפתיע לגלות עד כמה הארץ שונה כאשר תרים אותה באמצעות טרקטורונים. האדמה, המסלולים, הנוף, מזג האוויר, מצב הרוח, הדינאמיקה הקבוצתית, האנרגיות ותחושת הביחד – כל אלו הופכים להיות חלק מהחוויה הבסיסית שבטיולי טרקטורונים. ישנם לא מעט מסלולים מומלצים לטיול בטרקטורונים – עם חברים או עם משפחה, בזוג ואפילו לטיול אישי.

מהו הטרקטורון?

הטרקטורון הוא כלי רכב אשר במקורו נקרא טרקטור ויועד לעבודות חקלאיות. גם הטרקטורון מתאים לנסיעה בתנאי חול ובדיונות כך שניתן לנסוע בו בתנאי שטח קשים ביותר. התכונות המיוחדות של הטרקטורון הן אלו ההופכות אותו לבעל יכולות יוצאות דופן ולחוויה ייחודית של נסיעת שטח אקסטרימית. על מנת לחוות את היתרונות האמיתיים שיש לטרקטורון להציע יש לבחור מסלול נסיעה מעניין, מאתגר וחוויתי.

הלכה למעשה, ארץ ישראל מלאה במסלולים מאתגרים ויפהפיים לנסיעת טרקטורונים. מה שנראה כנוף תמים וירוק יכול להתגלות כחוויה אקסטרימית משגעת חושים ועשירה ברגעים של עונג אינסופי. חשוב לבחור כלי איכותי וכן נהג מנוסה על מנת להבטיח את הנסיעה האתגרית וההנאה מהכניסה לתוך השטח.

יופיו של נחל דישון

מסלול נחל דישון הינו בין המקומות הקסומים והמאתגרים יותר שקיימים עבור אוהבי הטרקטורונים. המסלול כולל נוף יפהפה של שדות, נטעים וכרמים, ובעונה המתאימה אפילו נסיעה בשטח בוצי. לפני היציאה לשטח חשוב לעבור הערכה כללית של יכולות הנסיעה בטרקטורון על מנת להימנע ממקרים בעייתיים. למטרה זו ניתן להתנסות בסימולטורים שונים של נסיעה בטרקטורונים המעניקים את הבטחון הראשוני.

מסלול הרכיבה ליד נחל הדישון כולל מראות מדהימים בכל עונות השנה. שלב הכרחי טרם היציאה לשטח הינו וידוא אפשרות של חילוץ בעת הצורך. מסיבה זו חשוב לצאת לנסיעה עם טרקטורון נוסף וכן עם איש קשר שיוכל לחלץ את הטרקטורון במקרה הצורך.

בעונות הסתיו והחורף ניתן לרדת דרך מצוק נחל דישון ישירות לתוך הוואדי וליהנות באופן מידי מנסיעת שטח מאתגרת ביותר, זוהי הדרך של הר צבי. את הנסיעה הארוכה עוברים לאורך המצוק של נחל דישון ובירידה אל תוך הנחל. הטרקטורון יכול לעבור בקלות את חלוקי הנחל ולכן אין לחשוש מתנאי נסיעה קשים. לעיתים הנסיעה תתקיים אפילו נגד כיוון המים.