מסלולי טיול מעניינים המשלבים פעילויות לילדים

במרבית חודשי השנה מזג האוויר בישראל הוא מצוין ומאפשר לנו לקחת את ילדינו לטיול משפחתי מהנה בטבע. טיול יכול להוציא אותנו משגרת חיינו ולספק לנו מרווח זמן לנשום, להירגע ממרוץ החיים שאנו חיים בו וליהנות לרגע מהטבע, נוף יפיפה ואוויר הרים צלול. אין זה משנה היכן אתם מתגוררים, ישנם מסלולים מדהימים בכל רחבי הארץ. ניתן לשלב אטרקציות שונות כדי להעלות את רמת ההתעניינות בקרב הילדים כמו: השכרת מתנפחים, סדנאות יצירה, קטיף, טיול טרקטורונים ועוד.

מסלולי טיול עם מים:

אם אתם אנשים שאוהבים מים תוכלו ליהנות ממספר מסלולים מעניינים כמו הר הטייסים הסמוך לירושלים הכולל נוף וטבילה במעיין בסופו. מסלול נוסף שיכול להתאים עבורכם הוא נחל תנינים אשר נמצא צפונית לנתניה. תוכלו ללכת את המסלול לאורך 4 ק"מ וליהנות ממספר מסלולים הקיימים במקום. אם אתם אנשים של מרכז תוכלו ליהנות ממסלול קצר של 2 ק"מ באזור הירקון וליהנות בין השאר גם מהליכה בתוך המים.

מסלולי פריחה:

במהלך עונות השנה נוכל ליהנות מפריחות שונות, ציוריות וריחניות ומסלולי טיול ברמות קושי שונות. כאשר אנו יוצאים עם הילדים נרצה לבחור במסלולים קלים יותר. עם זאת, כאשר מדובר בבחירת מסלולים לטיולי הליכה – מומלץ לשלב פעילויות מעניינות עבור הילדים. אם אתם אנשים של פרחים וטבע אתם יכולים ליהנות ממגוון רחב של מסלולים בכל רחבי הארץ. בין המומלצים: מערות אפקה, שם תוכלו ליהנות ממסלול בתוך שדה פורח בשלל צבעים ושבע מערות קבורה שומרוניות. כמו כן תוכלו לצאת למסלול לטיול מופלא באזור נחל געתון, לבקר בשמורת יקום ונחל פולג ואפילו לעשות את שביל הפסגה בהר תבור הכולל פריחות מופלאות לפי עונות השנה.

שביל ישראל:

שביל ישראל טומן בחובו מכל נפלאות הטבע שמדינתנו הצנועה יכולה להציע: מדבריות, יערות, ים, שדות, פריחה, אתרים היסטוריים, הרים ועוד. אין צורך לעשות את השביל במכה אחת וכיום ישנם חלקים מוגדרים של מקטעים בהם תוכלו לטייל. כל חלק יכול להיערך כיום שלם או מספר שעות בודדות בהתאם לאורך המסלול שתבחרו ללכת.

מסלולי טיול בגליל העליון:

אזור הצפון משופע במסלולי טיול ואתרים מרהיבים בהם תוכלו לטייל ברוב חודשי השנה. תוכלו ליהנות ממסלול אתגרי במערת עלמה, מסלול נחמד ויפיפה לאורך נחל כזיב השופע מים בכל ימות השנה. אלה מכם המעוניינים במסלול חביב ומעניין יוכלו ללכת למערת הנמר, הסמוכה לנחל נמר. מערת נטיפים זו קיבלה את שמה מכיוון שבעבר שיערו שחיו נמרים באזור זה.

אטרקציות לילדים:

בכל מקום בו תטיילו, תיאלצו ככל הנראה לשלב פעילויות מהנות שיעלו את רמת העניין בקרב הילדים. עם כל הרצון הטוב להוציא את הילדים לטייל ולהתחבר אל הטבע, הרי שמרבית הילדים לא מתעניינים בפריחה או בפריטים היסטוריים. אטרקציות שתוכלו לשלב במהלך כל טיול: השכרת מתנפחים, טיולי ג'יפים, סאגווי, טיולי אופניים, מוזיאונים, קטיף, סדנאות יצירה, גני חיות, סדנאות בישול ועוד.

המאמר באדיבות: בסט רנט – השכרת ציוד לאירועים