מסלולי טיול ואטרקציות בישראל

אמנם ישראל נחשבת לארץ הקודש אבל היא מתאימה לפעילות חול שונות. למעשה, הודות למזג האויר הנפלא ששורר בארץ כל השנה אפשר לטייל בה כמעט  24/7, כך שכל שנדרש מכם לעשות הוא להגדיר את אזור הטיול, להצטייד במדריכי טיול אינטרנטיים או מודפסים, לסגור מקומות לינה ואירוח ולצאת לדרך. אנחנו מזמינים אתכם לקרוא ולקבל מספר המלצות לטיולים בארץ והמלצה מאיתנו – תמיד תיקחו יותר מים ממה שצריך...

טיולי הליכה בישראל

אולי תופתעו לדעת אבל עם פתיחת שביל ישראל הצטרפה מדינתנו הקטנה לחברה מכובדת ביותר – המדינות שבהם ניתן לעשות טרקים רגליים בהתאמה אישית. אמנם שביל ישראל משתרע על יותר מ-1000 ק"מ, אבל ניתן לעשות אותו בחלקים לפי בחירתכם ולכלול בו לינה בחיק הטבע או במלונות. יש כאלו שרואים בהליכה בשביל זה לכל אורכו סוג של מבחן אומץ, אבל אנחנו טוענים שטיול צריך להיות חוויה ולא מבחן.
ובטח תשמחו לדעת שבטרק כזה תוכלו ליהנות מכל העולמות ובחינם, למשל לבקר בגנים מרהיבים ביופיים חינם אין כסף (למשל הגנים הבהאיים בחיפה), לתצפת על נופים מדהימים (הרי אילת למשל) ולבקר באטרקציות חינמיות שמתאימות לכל המשפחה. ואם אתם רוצים להוסיף פינוקים לטרק שלכם זה אפשרי בהחלט, למשל ללון במלון בוטיק חדש בתל אביב שיטעין אתכם באנרגיות להמשך הטיול.

ומה אוכלים?

אמנם חומוס נחשב לאוכל הישראלי האולטימטיבי (למרות שהוא מאכל מצרי אותנטי), אבל בישראל תוכלו לאכול במגוון מסעדות לפי בחירתכם ותקציבכם. ואולי תופתעו לדעת אבל ישראל נחשבת למעצמה קולינרית הודות למסעדות איכותיות שנפתחו ברחבי הארץ, החל מאילת שבדרום וכלה בגליל שבצפון. אמנם האוכל של אמא הכי טעים, אבל כשאתם בטיול ורעבים מן הסתם תסתפקו גם במסעדת גורמה.
ועוד לא דיברנו על העובדה שבמסעדות ישראל כולם ימצאו משהו שהם אוהבים לרבות הקרניבורים, הצמחונים, הצליאקים, האלרגיים והטבעונים שבינינו. גם בתחום הזה אתם יכולים להסיר דאגה מלבכם מסיבה אחת – כיום ניתן להשיג (כמעט) כל סוג של מזון (כמעט) בכל מקום ולא רק ב"מדינת תל אביב".

 

ואיפה ישנים?
גם פה המגוון רחב ותלוי אך ורק בכם ובמגבלות התקציביות שלכם. אמנם לינה מצריכה הוצאה נוספת אבל אנחנו ממליצים לא לוותר על החוויה מסיבה אחת – הנהיגה בכבישי ישראל אחרי יום טיול היא מעייפת במיוחד. אמנם המדינה קטנה ואפשר להגיע מקצה לקצה תוך מספר שעות, אבל אנחנו מאמינים שנהיגה היא עבודה ואתם הרי בחופש, לא?
אנחנו גם חושבים שלינה במקום כלשהו מאפשרת להכיר אותו לעומק והופכת את הטיול לחוויה. ובמילים אחרות – מי שלא ישן למרגלות המצדה בלילה וטיפס את שביל הנחש לפנות בוקר הפסיד ובגדול. ובינינו – אם היה מדובר במדינה אחרת לא הייתם מוותרים על אף אטרקציה, גם אם הייתם נדרשים להישאר שם עוד לילה אחד לפחות.