מסלולי טיול בצפון – מעיינות ובריכות בגליל

רובנו מבלים את מרבית הזמן הפנוי בבית, כשאנחנו מול מסך כלשהו (טלוויזיה, מחשב, טבלט, סלולרי...), ואולי לא מודעים לכך שבילוי בחיק הטבע יכול להשפיע עלינו באופן מדהים מכל הבחינות, פיזית, נפשית ורוחנית. טיול בטבע יכול להעניק תחושה של השתייכות לקהילה רחבה יותר ולשפר את הביטחון העצמי שלנו.

מחקרים חדשים מלמדים שעצם ההתבוננות בצילומי טבע, כבר משפרת את טווח הקשב שלנו ומעודדת את הסנכרון של חלקים שונים במוח שלנו. לפי המחקרים, הסביבה העירונית מספקת, לעיתים קרובות, גירוי מורכב ומבלבל משהו, לעומת הסביבה הטבעית, שמספקת דפוס עקבי יותר של גירויים שדורשים פחות מאמץ ולכן יכולה לחזק את כושר הריכוז.

אז אם גם אתם מחפשים לצאת קצת החוצה, לטבע, הנה כמה מסלולי טיולים שיביאו אתכם לפינות קסומות בגליל המערבי והעליון, אזורים שבהם תוכלו למצוא בקלות בית מלון מפנק בצפון ואתרי טבע שובי לב.

בריכות ומעיינות בנחל הכזיב:

עין טמיר – בריכת מים צלולה בנחל הכזיב. מגיעים לבריכה בירידה ברכב מאזור התעשייה של מעלות תרשיחא בכביש שמתפתל לאורך כשני קילומטרים. חונים בקצה הדרך ויוצאים להליכה נעימה באפיק הנחל, רוב הזמן בצל, לאורך כ-2.5 קילומטרים. בקצה הבריכה נביעה של מים שאם תשבו למרגלותיה, תוכלו ליהנות מג'קוזי נעים וקריר. בריכת עין טמיר מלאה במים במשך כל ימות השנה.

עין חותם – בנחל הכזיב, בסמוך לכפר הדרוזי חורפיש ובתוך מבנה עגול ומקורה – נמצא המעיין. מגיעים לעין חותם בנסיעה ממעלות תרשיחא עד למרכז הכפר חורפיש. שם, חפשו את הסימון הכחול לכיוון דרום שמוביל למגרש חנייה שממנו אפשר להגיע למעיין בהליכה בטבע, בתוך הוואדי לאורך כקילומטר. נביעת המים מתוך הסלע זורמת לתוך בריכה שממוקמת במבנה, ותוכלו לטבול במים ביום חם. בצמוד לבריכה נמצאת גם שוקת להשקיית הבקר.

בריכה ומעיין בנחל געתון

עין געתון – היא בריכת מים רוגעת באפיק נחל געתון. מגיעים לבריכה בנסיעה מנהריה לכיוון מעלות תרשיחא ופונים לקיבוץ געתון. השביל לבריכה מסומן בכחול. המשיכו בנסיעה לפי הסימון עד לשלט "עין געתון". קחו בחשבון שנתיב הנסיעה עובר בשביל עפר באורך כ-1.2 קילומטרים, שיכול להיות בעייתי בחורף. בסמוך לעין געתון נובע מעיין, אבל הוא יבש ברוב ימות השנה. באתר מוצבים שולחנות פיקניק בצל, מה שמקל מאוד על עריכת ארוחה נעימה בצל העצים.

בריכות קטנות ומעיין בנחל גוש חלב

עין עלווה – נחל גוש חלב מתפתל לו בין מעיינות שופעי מים בהרי הגליל העליון, הנחל מתחיל בסמוך לכפר ג'יש וממשיך בנוף מדהים לכיוון נחל צבעון ויער ברעם. עין עלווה הוא אחד המעיינות בנחל גוש חלב. מי המעיין נאגרים במבנה נמוך שיש לו פתח בגג. המעיין נמצא במורד הנחל, ליד כרם בן זמרה. אפשר להגיע לנחל דרך כרם בן זמרה ולנסוע לפי שלט ההכוונה של הקק"ל. רכבי 4X4 יכולים להגיע עד למעיין עצמו, אבל אם אתם מגיעים ברכב רגיל עדיף לחנות בסמוך לשער ולהמשיך ברגל, כעשר דקות הליכה. עין עלווה היא פינת חמד מוצלת בין עצי תאנה עמוסי פרי (בעונה, כמובן) וצפצפות אדירות. שני המפלים הקטנים שיורדים מהמעיין נקווים לתוך בריכות קטנות, והופכות את המקום לחלקת אלוהים הקטנה.