מה קורה בשוק הירושלמי

שוק מחנה יהודה של היום הוא לא השוק שאתם מכירים מהשנים האחרונות, משוק מזון קלאסי הוא הפך למוקד תיירות ו"עלייה לרגל" שלא מבייש את העיר העתיקה!

מי לא היה בחיים בשוק מחנה יהודה? אם עניתם אני ז"א שחסרה לכם פיסה משמעותית מאוד מהעוגה הירושלמית או יותר נכון מהקוגל או הבייגלה.. ומי עוד לא השתתף בסיור בשוק מחנה יהודה בשנתיים האחרונות? אם עניתם אני ז"א שמה שאתם מכירים כבר לא כל כך רלוונטי, יש לנו הרבה מה לספר לכם על התהפוכות שחלו בשוק הירושלמי הצבעוני.

בין אם תגיעו במסגרת סיור מאורגן לשוק מחנה יהודה או אם תגיעו לשוק באופן עצמאי, יש לנו פה כמה המלצות עבורכם כדי שלא תפסידו את החוויה.

מתי להגיע לשוק מחנה יהודה?
זה תלוי במה שאתם רוצים לראות, ימי ראשון בד"כ הם רגועים, אוספים את הבלגן שהשאיר יום שישי הלחוץ בו נסגר השוק לפני כניסת השבת יחסית מוקדם, "יום שני עצבני", כלומר משאיות שפורקות מזון וציוד רב, פועלים,ף עגלות ובקיצור מתכוננים למחר, ים שני הוא טוב אם אתם רוצים להימנע מהצפיפות והלחץ!
ביום שלישי תפגשו את הירושלמים שכבר מתחילים להתכונן לשבת, עושים את הקניות הגדולות שלהם בשוק, הכל טרי והמחירים סבירים, זה יום מעולה לסיור בשוק, פעמיים כי טוב!
ביום רביעי כבר מתחיל יותר הלחץ, השוק מתמלא וקבוצות רבות של מטיילים מגיעות לבקר, בעיקר מקומות עבודה וחברות
ומה ביום חמישי? חגיגה גדולה, המון אנשים, קבוצות, בודדים, ירושלמים, תל אביבים והשוק בשיא פריחתו, נגנים וקבצנים בסמטאות, מבצעים, טעימות ושלל חוויות, הבעייה היחידה היא שזה אחד הימים הלחוצים בשבוע, אז למי שלא מתאים לו לחץ שיגיע לפני.
יום שישי-יום קצר, ביום הזה מגיעים לטייל בשוק כולם, גם הירושלמים שעושים קניות, גם התל אביבים שרק רוצים להגיע ולטעום מהבאסטות השונות, תיירים מכל העולם וכל זה בזמן קצר יחסית כל בחורף כבר בשעה שלוש אחה"צ תרגישו שהשוק הולך להיסגר.
 
ומה בקשר ללילה? 
גם בלילה אחרו שמונה בערב השוק תוסס בימים א-ה, פה פחות הירקנים ומוצרי המזון נמצאים אלה הרבה בארים ומקומות בילוי פתוחים, זו גם הזדמנות מעולה להתרשם משלל אמנות הרחוב שמצויירת (גראפיטי) על תריסי הברזל של הבאסטות. חיי הלילה של ירושלים בשיא ובכל סמטה תמצאו הופעות, מוזיקה, הרבה אלכוהל ובליינים מכל הארץ, בין הבליינים תמצאו קבוצות שיוצאות לסיורי גרפיט וחיי הלילה בשוק מחנה יהודה.

מה קורה בסיור מודרך בשוק מחנה יהודה?

פה הדגש הוא במדריך, אם זכיתם למדריך ירושלמי אורגינאל שמכיר אישית את הבאס טיונרים תזכו לשמוע סיפורים ירושלמים אוטנטים וכמובן אותו מדריך ידע להוביל אתכם למקומות שהכי שווה לעשות בהם סיור טעימות בשוק, מהחאצפורי, דרךעוזיאלי איש האתרוגים, לשלל מתוקים ומלוחים, מאכלים ביתיים ועוד... בקיצור בפעם הבאה שאתם בירושלים, אל תספסו את הסיור בשוק, ואגה, הירושלמים לא אומרים שוק מחנה יהודה אלה שוק מחנה-יודה.