יעדים חמים לפסח שישראלים אוהבים

מקומות בעיר ברלין שאתם פשוט לא יכולים להרשות לעצמכם לפספס

מחפשים טיסות לברלין? מעולה. ועכשיו - עשו לעצמכם טובה ושננו לעצמכם את רשימת המקומות שלהלן – בהם אתם פשוט חייבים לבקר.

בניין הרייכסטאג הידוע

בניין הרייכסטאג הממוקם במערב ברלין הוא היעד החם ביותר בעיר. מדובר בבית הפרלמנט הלאומי. ניתן גם להתייחס אליו כאל מוזיאון ויש בהחלט מה לראות ולצלם בו. למעוניינים – ניתן להירשם לסיורים מודרכים. ניתן לומר כי ההיסטוריה של מבנה הרייכסטאג חשוב יותר ממראהו. אם תגיעו למרומי המבנה, תוכלו ליהנות מנופי העיר (השטוחה למדי). הזמינו תור מראש לביקור והיו סבלניים.

הקתדראלה של ברלין (Berliner Dome)

נמצאת ברחבת המוזיאונים של העיר ומהווה את אחד האזורים המרשימים ביותר של העיר: לא ניתן להתעלם בקלות מההשקעה העצומה בעיצוב בפאר וביופי של העיר – מה שהופך אותה לאבן שואבת עבור תיירים מהעולם כולו. חלקים מהקתדראלה עברו שחזור, בצל המלחמות והאירועים שעברה. מומלץ לקחת סיור מודרך ולצלם תמונות במקום. ישנם זוגות העורכים במקום את טקס החתונה שלהם ומובן שגם מתפללים נוצרים מגיעים לכאן לשאת תפילה.

חומת ברלין – אתר שלא מפספסים – חובה לבקר.

מדובר בחומה מבין הידועות בעולם. חומה זו אחראית לפיצול של העם הגרמני בידי כוחות העולם הגדולים, בתום מלחמת העולם השנייה. משך 20 שנה מילאה את תפקידה. כל מגע לא התאפשר, ובזרועה נחושה של הכוחות הסובייטיים. שריד מהחומה הוא קטע באורך קילומטר, מעוטר בציורים מרחבי העולם. כדי שביקורכם בברלין יקבל תוקף, שומה עליכם לבקר כאן.

מגדל הטלוויזיה של העיר

בכיכר אלכסנדר ממוקם מגדל הטלוויזיה, המהווה אלמנט בולט למדי על רקע שמי ברלין, לא תוכלו לפספס אותו, בין אם ביום ובין אם בלילה. בראש המגדל ישנו כדור מבהיק המשיב קרני אור לאורך שעות היממה כולן. הביקור עולה כסף, אולם שווה כל פרוטה. בראש המגדל ישנה מסעדה, מחלונותיה תוכלו לצלם את הנוף. נו – הזמנת טיסות לברלין מעולם לא עשתה טוב יותר...

חצרות "הופה" – לביקור לילה או יום

חצרות, שמונה במספר, בלב ליבה של העיר ובקרבה לכיכר אלכסנדר. באזור זה, כיכרות ורחבות חוברו בשיטה מודרנית, כך שתמיד יובילו אתכם לחצר הכוללת מרכז תרבות וקניות. האזור והרחבות מוקפים צמחיה נשמת וחיה, זאת בנוסף לעיצוב מהמם, יחד עם יצירות אומנים התלויות על הקירות. במקום מוזיאונים, פאבים, תיאטרונים, גלריות אומנים ומגוון גדול של אפשרויות בילוי, כולל ברים ומועדונים.

מיקום – רונזת'אלר 40, מרכז ברלין. כניסה חינם

העיר הבלתי נראית של ברלין

העיר התחתית של ברלין – מחזה שכנראה מעולם לא דמיינתם. ייתכן שרק ראיתם בסרטים ישנים. מחכים לכם שם מסלולים וסיורים – שישה במספר, כולם במחוזותיה התת-קרקעיים של העיר, שם תיחשפו לחייהם של גרמנים ודרכם לשרוד ולחיות בזמן ההפצצות על העיר בימי מלחמת העולם השנייה. בין השאר, תוכלו לבקר במערות דרכן ברחו גרמנים בין הצד המזרחי והמערבי של העיר וכן תראו את מקום מקלטו של הצורר הנאצי הארור.