ים המלח - אטרקציות מתוקות במקום הכי מלוח בעולם

המקום הנמוך ביותר בעולם נחשב לאחד המקומות האטרקטיביים ביותר מבחינת התיירות לישראל. תיירים מכל רחבי העולם באים לטבול במימיו המלוחים, השומניים ומרפאים של ים המלח. אבל, לים המלח ולסביבותיו יש אטרקציות נוספות להציע לתיירים מהארץ ומחו"ל. אז, מלון בים המלח כבר יש לכם - מה עכשיו?

הגעתם עד לכאן, לא תיהנו מקצת שלווה?

לכל אחד מאיתנו הגדרה שונה למושג "שלווה", חלק מאיתנו ייהנו מהשלווה שלהם תוך כדי ציפה שקטה במים המלוחים בחוף מינרל, בטבילה בבריכות הגופרית שבמקום או בטיפולי ספא עין גדי המפנקים. אחרים, יעדיפו להחליף את האבק והפיח האורבניים שבעיר במשחק מיני-גולף באוויר הצח במגרש המשחק בן 17 הגומות אשר נמצא בקיבוץ עין גדי.

מוזיאונים "רגילים" משעממים אתכם?

באזור ים המלח נמצאים מספר מוזיאונים אשר גם כאלה שאינם חובבי מוזיאונים מובהקים יוכלו למצוא בהם עניין. למשל, מוזיאון הבובות בערד, בו מוצגות בובות שנעשו בעבודת יד מחומרים שונים (כפורצלן, עיסת נייר ועוד), מוזיאון הזכוכית בערד (המוקדש ליצירה בזכוכית) ומוזיאון מראה במדבר (אף הוא בערד), הכולל תערוכות העוסקות ביצירה באדמה ובקרמיקה בתחומי היצירה השונים.

מתרפקים על העבר? היסטוריה וארכיאולוגיה הן הקטע שלכם?

לחובבי ההיסטוריה היהודית מגיש אתר הר המצדה (שהטיפוס עליו בשביל הנחש נחשב לחוויה בפני עצמה) אתר ארכיאולוגי הכולל את ארמון הורדוס. במקום אף מופע אור-קולי שאורכו כשעה והמתאר את סיפור גבורתם של תושבי המקום בימי הרומאים. אתר הגן הלאומי קומראן (מקורן של המגילות הגנוזות, המוצגות כיום במוזיאון ישראל) גם הוא מציע מופע אור-קולי, אשר מתאר את חייהם של אנשי הכת האיסיים שחיו בעבר באזור.

בחופשה עם הילדים? תתכוננו לעשות המון כיף!

אם החופשה שלכם כוללת את בני המשפחה הצעירים יותר שתחומי העניין שלהם שונים, כמובן, משלכם, תצטרכו לחפש פעילויות המתאימות להם. את חובבי הטבע שביניהם תוכלו לעניין בגן הבוטני בעין גדי (הכולל צמחים מכל רחבי העולם), בכפר הנוקדים או בטיול בשמורת עין גדי (שבה יוכלו לצפות בבעלי חיים כיעלים ושפני סלע). לילדים המעדיפים ריגושים מסוג שונה (ובעצם, גם לכם המבוגרים) מומלץ לבקר ב- Fantasy Islandשבנווה זוהר. המקום מציע קולנוע 7DMAX (קולנוע תלת מימדי עם אפקטים המתאימים לסרט המוקרן בו) עם מבחר סרטים המיועדים לילדים בני ארבע ומעלה וגם סרטי הרפתקאות או אימה למבוגרים. לילדים הבוגרים יותר (מגיל עשר) ולמבוגרים מציע המקום את "אפקט הפחד" - מבוך מסתורי ומרגש, שיקפיץ לכם את האדרנלין לגבהים שלא הכרתם בעבר.

תשכחו מבטן-גב ליד הבריכה, יוצאים לטייל!

אזור ים המלח מלא במסלולי טיול למטיבי לכת, לבעלי כושר גופני ממוצע וגם לכאלה שהפעילות הספורטיבית האהובה עליהם היא פיתוח האגודלים בזפזופ בשלט הטלוויזיה.

מצוקי דרגות, אזור הטיול המועדף של האזור, ידוע בעיקר בגלישות הסנפלינג עוצרות הנשימה שהוא מציע לחובבי הספורט האתגרי. אבל המתונים יותר, המעדיפים לפגוש את הנוף שלהם במצב של ישיבה, יוכלו לתור את האזור באחד מטיולי הג'יפים המודרכים שמציעות מספר חברות באזור.

הערה חשובה: שימו לב!

המים הממלאים בתקופת החורף את ערוצי הנחלים ועולים על גדותיהם הם אמנם מראה מרהיב, אבל הם עלולים לגרום לשיטפונות בלתי צפויים. לכן, בלי קשר לרמת הכושר הגופני שלכם, לא מומלץ לנקוט ביוזמות עצמאיות, אלא לטייל באזורים אלה אך ורק בליווי מדריך מנוסה.

לעוד מידע על טיולים באיזור ים המלח לחצו כאן