טיולים באיזור טבריה

טבריה הינה אחת מארבעת ערי הקודש [השלושה האחרות כידוע הן ירושלים, צפת וחברון] ומעניינת העובדה שארבעת הערים מושכות תיירות רבה ורק חברון בגלל היותה עיר קודש.

לנופשים בטבריה , חוץ מבילוי במתקני המלון ובכנרת ישנן אפשרויות בילוי וסיור רבות במרחקי נסיעה קצרים יחסית ומאד מגוונות מבחינת סוגיהן - גם מקומות חינמיים לביקור, גם מסלולי טיול מהנים וגם גנים לאומיים שאמנם הכניסה אליהם עולה כסף, אך הביקור בהם מהנה מאד.

מי שירצה לטייל בתוך העיר טבריה יוכל לטייל על הטיילת וליהנות מנוף הכנרת ומהרי הגולן הנשקפים ממעל. בטיילת אלון ישנו מדיד המראה את מצב מפלס הכנרת ומהווה אטרקציה למבקרים ובערבים ניתן לראות מטיילת אלון את מופע הטיבריום - מופע מים על חושי - מעל פני הכנרת [פרטים על שעות פעילות הטיבריום ניתן למצוא באתר עיריית טבריה] - נכון לקיץ 2014 - הטיבריום היה לא פעיל.

בתוך העיר ישנו גם מס' רב של קברי צדיקים שהמפורסמים שבהם הינם קבר הרמב"ם , קבר רבי מאיר בעל הנס, קבר רבי חייא ובניו וקברו של רבי עקיבא.

מחוץ לטבריה ישנם כמה אתרים מעניינים לבקר בהם. המקום, שלפחות לטעמי הכי מרשים הינו מבצר הארבל הנמצא בסמוך לטבריה. הכניסה לארבל אמנם עולה כסף אבל חווית הצפיה בנוף וביצוע המסלול [מתאים לאנשים בכושר] בגן הלאומי המתחוזק להפליא בהחלט מצדיקים זאת. 

בסמוך לארבל ישנו האתר של אחוזת נפתלי וקרני חיטין שהינו אתר חינמי שמומלץ לבקר בו בעיקר באביב כשכל האיזור מבריק מירוק של פריחה.

בצפון הכנרת, במרחק נסיעה קצר מטבריה ישנו האתר של המפל הנסתר שאינו נראה מכביש סובב כנרת ולכן זכה לשם זה. קצת צפונה מהמפל הנסתר ישנם אתרי כפר נחום הנוצריים ובית הכנסת העתיק של כפר נחום הנמצא בתוך מתחם כנסייתי/

לא רחוק מבית הכנסת העתיק בכפר נחום בצד הצפון מזרחי של הכנרת ישנו הגן הלאומי המג'רסה שהמטיילים בו צועדים בתוך מים רדודים ונעימים. בקיץ המקום עמוס מאד ומומלץ להגיע סמוך לשעת הפתיחה.

לא רחוק מטבריה ישנם גם מספר מעיינות שחלקם צופים אל הנוף המדהים של הכנרת: עין שרונה - בריכה קטנה ונחמדה עם מים יחסית רדודים ונוף מדהים לכנרת,  עין נון - בריכה גדולה ופסטורלית בכניסה למושבה מגדל ועין פוריה - שהינו נקודת חן יפה סמוך ליער שוויץ מעל הכנרת.

איפה אפשר ללון באיזור טבריה?

אירוח וחוויה כפרית בגליל- משפחת קרסו - מתחם צימרים אקולוגי בשרונה, סמוך לכנרת. מחירים סבירים ומארחים נהדרים.

חקוק בלב - אכסנייה גדולה ונעימה מעל הכנרת שמתאימה למשפחות

אחוזת אוהלו - בית הארחה מפנק על שפת הכנרת

חוות כנרת - מתחם אירוח מושקע ומפנק במושבה כנרת.