האם כדאי לצאת לטיול בארץ או לטיול בפורטוגל

אם אתם מתכננים לצאת לטיול כלשהו ואתם מתלבטים בין טיול בפורטוגל  לבין טיול בארץ, הרי שלשתי האופציות יש את היתרונות שלהם. מצד אחד בפורטוגל יש לא מעט דברים שונים לראות ולהתרשם מהם אשר לא נחשפתם אליהם עד כה. מצד שני, לא מעט ישראלים לא מכירים את כל הארץ וייתכן מאוד שתופתעו לגלות יעדים אטרקטיביים ביותר עבור טיולים בארץ, אשר עדיין לא נחשפתם אליהם.

מה אפשר לראות בטיולים בפורטוגל

כאשר מדובר על טיול בפורטוגל, מדובר בטיול במדינה, אשר מכילה בה לא מעט אטרקציות. מצד אחד ישנן אטרקציות חווייתיות וחשיפה לעולם תרבותי אחר, עולם הקולינרי אחר ושפה אחרת ומצד שני ישנם לא מעט יעדים היסטוריים אשר ניתן לבקר בהם ולהתרשם מהם. אחד היתרונות בטיולים לפורטוגל זו האפשרות לבחור בסיורים מודרכים בעברית. סיורים מודרכים בעברית הם סיורים אשר יעניקו לכם את אפשרות לראות את כל המקומות החשובים בפורטוגל ולקבל עליהם הסברים מפורטים ממדריך דובר עברית. שני הערים המרכזיות בפורטוגל הינם ליסבון ופורטו וכיום ישנן טיסות ישירות מישראל לכל אחת מהערים הללו. העיר ליסבון היא עיר הבירה של פורטוגל והיא תפגיש אתכם עם אוצר היסטורי מדהים ועם תרבות קסומה ביותר והעיר פורטו היא עיר גדולה נוספת בפורטוגל אשר תעניק לכם את האפשרות להיחשף להיסטוריה שלה בצורה חווייתית ומהנה.

כיצד ניתן ליהנות מטיולים בארץ

אם חשבתם שכבר ראיתם את הכל בארץ, הרי שיש מגוון יעדים אטרקטיביים בארץ אשר כאשר נחשפים אליה מבינים שהארץ מכילה לא מעט מקומות אטרקטיביים ומדהימים אשר לרבים מהם לא נחשפתם. ישנם מסלולי מים בצפון, טיולי ג'יפים בטיולים מדבריים בדרום, אזורים אטרקטיביים של נחלים ומעיינות בשרון ובשומרון ועוד שלל אתרים אשר ניתן לבקר בהם בארץ, ליהנות מהם ולהתרשם מנוף עוצר הנשימה שבהם.

אז במה כדאי לבחור?

אם אתם מתלבטים בין טיול בפורטוגל לבין טיול בארץ, כדאי שתחשבו על הפן הכלכלי, הפן החוויתי והפן האישי- היכן תרגישו שאתם נהנים יותר- האם בטיול בפורטוגל או בטיולים בארץ ביעדים אשר עדיין לא הייתם בהם. היכן תחסכו יותר כסף- טיול בארץ יכול לחסוך לכם את העלות של הטיסה ואת העלויות השונות הכרוכות בטיול בחוץ לארץ. מלבד זאת, ישנו את הפן האישי- האם אתם מרגישים שהגיע הזמן לטיול בחוץ לארץ עוד לפני שראיתם את כל מה שהארץ מציעה לכם מבחינת אזורי טיולים, מסלולים אטרקטיביים ונופים? כדאי שתשאלו את עצמכם את כל השאלות הללו לפני שאתם בוחרים את היעד עבור הטיול שלכם. ייתכן מאוד שאם תבחרו בטיול בארץ תוכלו ליהנות מטיול איכותי הכולל סיור מודרך, שהייה בבית מלון ועוד אטרקציות שונות במחיר הרבה יותר אטרקטיבי מחופשה בפורטוגל  מצד אחד ומצד שני, בהנאה לא פחות גדולה ובחוויה לא פחות משמעותית מטיולים בפורטוגל.