בחירת ציוד סקי לחופשה מושלגת

אי אפשר לצאת לחופשה מושלגת באתר סקי בלי להצטייד מראש בציוד הדרוש. לא מדובר רק על ציוד הסקי עצמו, צריך לרכוש ביגוד מתאים, נעליים וביגוד תרמי שינעימו את החופשה ויגרמו לנו להנות ממנה מבלי שנרגיש אפילו לרגע את הקור העז. אם זו ההרפתקאה הראשונה שלכם בשלג, בחירת ציוד סקי יכולה להעלות לא מעט שאלות ודאגות. קבלו כמה טיפים מהמומחים לבחירת ציוד סקי לחופשה מושלגת.

שאלת הביגוד – מה צריך וכמה?

לפני שנתייחס לציוד הסקי שתצטרכו לקחת אתכם בשביל חופשת סקי , נדבר קודם כל על מה שאתם מניחים במזוודה, הביגוד שלכם. ביגוד לסקי שונה לגמרי מכל ביגוד אחר. הוא כולל לא מעט שכבות של בגדים, חליפת סקי, גרביים חמות ועוד.

חליפת הסקי היא המוצר היקר ביותר שתרכשו במסגרת התהליך. ישנן חליפות שמגיעות גם למחירים של אלפי דולרים. חליפות גלישה מגיעות בשתי וריאציות – חליפה שלמה בחלק אחד או חליפה בשני חלקים. עדיף לבחור בחליפה שבנויה משני חלקים, שמאפשרת לכם לזוז במהלך הגלישה בצורה נוחה יותר.

מומלץ לרכוש חליפת סקי של חברה מוכרת וידועה אבל לא חייבים להגיע להוצאה כספית גבוהה מאד. אם אתם נוסעים בפעם הראשונה ולא בטוחים שתחזרו על החוויה שנה אחר שנה, תוכלו להסתפק בחליפה שעלותה כמה מאות שקלים.

בגדים טרמיים הם הבגדים שישמשו אתכם מתחת לחליפת הסקי ובשעות הפנאי, כאשר תוכלו להנות מכוס שוקו חם במלון או בבתי הקפה המפוזרים באתר. כדאי לוותר על חולצות הטי והכותנה הרגילות ולבחור בביגוד טרמי, שסופג את הזיעה שלכם ומותיר אתכם יבשים ולכן גם מונע מחלות חורף שונות. בגדים טרמיים רוכשים בחנויות סקי מתמחות ומחיריהם משתנים בהתאם לפריט. חשוב לבחור בגופיות, מכנסיים תחתונים וחולצות טרמיות איכותיות של חברה מוכרת. בשעות הפנאי תוכלו ללבוש מעל אלו סוודר חם או מעיל.

גרבי סקי הם חובה וכדאי להביא אתכם כמה זוגות של גרביים טובות וחמות. גם הגרביים האלו טרמיות ועולות יותר מגרביים רגילות, אך לא כדאי לוותר. 

ציוד נלווה – על מה אי אפשר לוותר?

רכישת ציוד סקי היא קנייה יקרה יחסית ולכן רבים מוותרים על פריטים שונים כדי לחסוך כסף, אבל לא מומלץ לוותר על שלושה דבירם עיקריים: כפפות, כובע ומשקפי מגן.

כפפות חמות שלא זזות ומתאימות למידת היד יגנו עליכם מפני קיפאון הידיים, דבר מסוכן במיוחד בעיקר בסביבה של טמפרטורות מתחת לאפס. כפפות מקצועיות לסקי כוללות מגן מפלסטיק שמונע פציעות סקי.כדאי לרכוש גם כובע חם שיגן עליכם מפני הקור החזק, הכובע צריך לכסות את האוזניים היטב. אם אתם עומדים לבלות שעות ארוכות על מסלולי הסקי, כדאי לבדוק ולמדוד קסדות מיוחדות שמגנות על הראש מפני פציעה וגם מחממות את האיזור, כאלו ניתן גם להשכיר ברוב אתרי הסקי בעולם.

משקפות סקי הן חובה כי הן מגנות על העיניים מפני הקרינה החזקה שמגיעה מהשלג. חשוב למדוד את המשקפות בחנות כדי לוודא שנוח לכם איתן ושאתם רואים היטב.