איפה מטיילים באיזור מצפה רמון

ישנם הרבה מקומות בהם ניתן לטייל באיזור מצפה רמון:

המקום הכי מפורסם בהקשר לכך הינו מרכז המבקרים של מצפה רמון שנמצא ביציאה מהישוב לכיוון המכתש. מה יש שם? סיור בין תחנות המלמדות על אילן רמון ופעלו ולאחר מכן על המכתש, היווצרותו והחיים בו - הכניסה למקום בתשלום [חינם למנויי מטמון] וחובה להזמין ביקור מראש. פרטים מלאים ניתן למצוא בקישור - https://goo.gl/lSZsz9.

איפה מטיילים באיזור מצפה רמון

צמוד למרכז המבקרים של המכתש ישנו מרכז המבקרים של פארן - מפעל קוסמטיקה - שם אפשר לקבל הסבר על תהליכי היצור של המוצרים - עוד פרטים על המקום ניתן למצוא בקישור  https://goo.gl/IDfM0d.

מתחת מרכז המבקרים נמצא החי רמון - מקום בו ישנו אוסף של בעלי חיים החיים במכתש רמון - הכניסה למקום בתשלום [חינם למנויי מטמון].

סמוך לשניהם - מעל המכתש  ישנה טיילת נחמדה עם כמה נקודות תצפית המשקיפות על המכתש - ניתן לצעוד על בסיס הסימון של שביל ישראל  [כמה שאתם  ממרכז המבקרים לאורך הטיילת וליהנות מהנוף והבריזה.

איפה מטיילים באיזור מצפה רמון

בקצה מצפה רמון ישנו מצפור הר גמל [עלייה קצת תלולה אבל הנוף מפצה על הכל] שגם ממנו ניתן לראות את נופי המכתש -  תמונות להתרשמות ניתן למצוא בקישור - https://goo.gl/mIdYWK.

אם אתם מחפשים מקום לפיקניק או על האש - סמוך לתחנות הדלק ישנה חורשת קק"ל נחמדה עם שולחנות ומתקנים - הנה מידע על המקום https://goo.gl/6h57lV . אם תמשיכו על שביל העפר שהביא אתכם לחורשת קק"ל לכיוון המדבר - תגיעו לגן פסלים מרהיב. זהו שביל עפר שמתאים לכל רכב.

איפה מטיילים באיזור מצפה רמון

בתוך מכתש רמון נמצאים 2 מקומות מעניינים מבחינה גיאולוגית המנסרה ואתר החולות הצבעוניים.במכתש רמון. המנסרה הינו אתר בו הצטברו לוחות אבן רבים בצורת קרשים המזכירים מנסרה / נגריה - פרטים בקישור https://goo.gl/CqQ6aM.  אתר החולות הצבעוניים במכתש נמצא כ 600 מ' לאחר הפנייה למנסרה. מומלץ להגיע עם בקבוקונים לאיסוף חול והילדים יהנו מיצירה מרהיבה. בעונת החורף מצטבר לעיתים אגמון במקום. השילוט למקום הינו "אתר אבן רוח ומים" פרטים בקישור - https://goo.gl/9osz7w. יש בין 2 המקומות שביל נחמד אז אם אתם עם 2 רכבים אפשר לארגן הקפצת רכבים ולעשות גם מסלול קצר.

איפה מטיילים באיזור מצפה רמון

איפה מטיילים באיזור מצפה רמון

אתם רוצים מצאת לטיול נחמד באיזור? המסלול של פרסת נקרות ועין סהרונים הינו חביב ומתאים לכל הגילאים - פרטים מלאים ניתן למצוא בקישור https://goo.gl/tWGpXX