אטרקציות לחופשת אקסטרים מושלמת בצפון הארץ

לא לכולם מתאים הרעיון של חופשה סטנדרטית בצפון: מגיעים לצימר, נחים, אוכלים, שוב נחים, טובלים בג'קוזי, יוצאים למסעדה, הולכים לישון וכן הלאה. ישנם אנשים אשר רואים את הפוטנציאל האתגרי הטמון באזור הצפוני של הארץ וכאשר מגיעים לאזור מתכננים לעצמם חופשת אקסטרים. אם גם אתם נמנים על הזן האתגרי, הנה כמה אטרקציות שלא כדאי לכם לפספס.

טיולי ג'יפים

אחת האטרקציות החביבות באזור הצפון היא טיולי ג'יפים. ישנם מסלולים רבים המתאימים לרכבי שטח ויותר מכך, יש חברות שונות אשר מציעות מגוון מסלולים מאתגרים המשלבים בין אדרנלין לבין נופים מרהיבים. אולם אם ברצונכם לטייל בשטח בקצב שלכם ולא להיות תלויים או כפופים לקבוצה, תוכלו לעשות זאת בעזרת רכב השטח המתאים. רכב שטח מומלץ כמו דאצ'יה דאסטר למשל מציע יכולות שטח אופטימליות וביצועים מעולים כך שיכול לעבור מכשולים קשים, לעמוד בתנאי שטח מאתגרים ואף להתמודד היטב עם קרקע סלעית או ירידות תלולות המאופיינות עם אזור הצפון.

טיולי טרקטורונים ורייזרים

אם אין בבעלותכם רכב שטח מומלץ כמו דאצ'יה דאסטר אולם עדיין תרצו לצאת לטיול שטח, תוכלו לעשות זאת גם עם טרקטורון. טיולי טרקטורונים הנם נפוצים והם התוסף המושלם לחופשת אקסטרים. אופציה נוספת ומרגשת לא פחות היא טיולי רייזרים. לעומת טרקטורונים, אשר מיועדים למקסימום שני אנשים, רכבי רייזר מתקדמים כוללים ארבעה מושבים כך שמתאימים לנהיגה עצמאית של משפחה בת ארבע נפשות. בדרך זו תוכלו לחוות את הטבע והמרחבים הפתוחים תוך כדי שאתם מרגישים את האדרנלין.

רפטינג וקייקים בנהר הירדן

שייט קייקים או רפטינג בנהר הירדן זהו אחד מסוגי הבילוי המועדפים על ישראלים רבים וזוהי חוויה המתאימה כמעט לכל הגילאים. ישנם סוגים שונים של מסלולים, לרבות מסלולים רגילים או מעט יותר מאתגרים, כאשר מדובר בחוויה מרעננת המתאימה ליחידים, קבוצות, זוגות ומשפחות. ואם ברצונכם ממש להעצים את החוויה תוכלו להוסיף לחופשה גם לינת שטח, להתחבר לטבע הפסטורלי וליהנות מהנופים המקסימים של הצפון.

מסלולי טיול רגליים

מלבד נסיעה ברכבי שטח או שייט בנהר תוכלו גם לצאת לטיול רגלי. ואם אתם תוהים מה כל כך אקסטרים בהליכה על שתיים? תתפלאו, ישנם מסלולים מאוד מאתגרים. החל במסלולי סנפלינג, דרך סולמות וחבלים ועד הליכה בתוך מים שמגיעים עד המותניים, כאשר מדובר בצפון תוכלו למצוא אינסוף אפשרויות למסלולי מיטבי לכת מאתגרים שיעצימו את החוויה ויהפכו את החופשה להרבה יותר מהנה, לא שגרתית ובלתי נשכחת.

לסיכום המלצה: בכל אטרקציה בה תבחרו חשוב להצטייד במפות, להכיר היטב את השטח, ואם אפשר, אף להיעזר במדריכים מקצועיים.