אביזרי חובה לרכיבת שטח על אופנוע

רכיבה על אופנועים הינה בין החוויות הממכרות, המעשירות, המרתקות והמעוררות שישנן. כל רוכב אופנוע יכול לספר אודות הרגע המיוחד בו התאהב בכלי הדו גלגלי שלו והחל את רומן האהבה המשמעותי של חייו.

רבים סבורים כי אופנוע המיועד לרכיבת שטח הינו כאופנוע המיועד לרכיבת כביש או אפילו קטנוע. מביני דבר יודעים כי מדובר בחוויות שונות ביניהן במהות העמוקה ביותר. רכיבת שטח הינה רכיבה אתגרית, ממלאה אנרגיה, מעוררת ומטריפת חושים – בדיוק כמו רכיבת כביש על אופנוע מותאם. אך מה ההבדל? אין ספק כי מדובר בסוגי ריגושים שונים וחוויות ייחודיות. רוכבי השטח לעולם לא יחליפו את אהבתם ברכיבת כביש ולא רק בגלל הנוף השונה שבמסלולי השטח האטרקטיביים.

אהבה זו נתינה

בדיוק כמו בכל אהבה גדולה, נדרשת לא מעט השקעה ברכיבת שטח על אופנוע. רכיבת שטח טומנת בחובה אי אילו סכנות שונות לכלי ולגוף הרוכב. למעשה, כמעט ואין רכיבת שטח שאינה מצריכה תיקון של חלק מסוים באופנוע: יהא זה פנס שבור או ידית סדוקה, מתכת שהתעקמה או כל הפתעה אחרת הנגרמת בשל תנאי השטח הקשים. על מנת להבטיח את בטיחות הרוכב, נדרשים אמצעי מיגון איכותיים ואמינים. הפגיעות העלולות להיגרם בשל רכיבת שטח הינן קריטיות  ולכן – על מנת להימנע מפציעות ראש וגוף יש להצטייד באביזרי החובה הרלוונטיים.

אחד הטיפים החשובים שנותנים לכל רוכב אופנועים מתחיל או לכל חובב רכיבת שטח טרם רכישת האופנוע הוא להשאיר סכום כסף בצד המיועד לציוד רכיבה ומיגון. הלכה למעשה, את ציוד הרכיבה והמיגון יש לחדש אחת לתקופה ולכן חשוב ביותר להכין את הכסף הדרוש לכך מראש. כמו כן, יש להכין סכום כסף קבוע לחלקים אשר עלולים להיהרס מדי רכיבה. ציוד החובה כולל את הרשימה הבאה:

מגפי רכיבה

מגפי הרכיבה שומרות על כפות הרגליים והשוקיים שלנו מפני שברים אפשריים, סדקים ותנועות לא מתוכננות העלולות לגרום נזק לגפיים. כיום ישנם סוגים רבים וטובים של מגפי רכיבה העשויים חומרים סינטטיים שונים. החשוב ביותר  הוא לוודא כי מדובר במגפי רכיבה איכותיות ועמידות בתנאי סביבה קשים וברכיבה מאומצת. בין החברות המובילות שניתן למצוא כיום בארץ בתחום מגפי הרכיבה נמצאות גארנה, אלפיינסטארס, סידי, ספידי ודיינז. המגפיים אמנם עולות לא מעט אולם חיוניות לרוכבי השטח.

מגני מרפקים

מגני מרפקים כשמם כן הם, מיועדים להגנה על המרפקים. ישנן מידות שונות של מגני מרפקים אותן ניתן למצוא בחנויות השונות כיום ורצוי לערוך סקר קצר לפני שמחליטים סופית על המגנים המתאימים ביותר. מגני המרפקים עשויים שילוב של חומרים סינטטיים וחומרים טבעיים המאפשרים תנועה מוגנת של הגפיים והגנה מפני שברים וסדקים.

מגני ברכיים

הברכיים הינן בין החלקים היותר פעילים ברכיבת שטח. תפקידן של הברכיים כולל את איזון הגוף ושמירת המשקל על האופנוע. הברכיים הן גם אלו הסופגות את כל הנחיתות של האופנוע על הקרקע לאחר כל קפיצה. לפיכך, ההגנה על הברכיים היא חשובה יותר מכל.

קסדות שטח

אביזר הבטיחות החשוב ביותר אשר בשונה מהקסדות המוכרות  לאופנוע  מדובר בקסדה קלה הרבה יותר המאפשרת חופש תנועה, נשימה קלה ואוורור מסיבי.  את המשקף הסטנדרטי יחליף משקף  אבק מתקדם שימנע בצורה הטובה ביותר חדירה של לכלוך , אבק , חרקים וכיו"ב לעיניים

אביזרים נוספים אשר הכרחיים להגנה עבור רוכבים מתקדמים הינם מגן צוואר, חגורת כליות וגב, מיגון לחזה וכפפות שטח