שמורת אירוס ירוחם

נושא: פריחה מחיר: ללא עלות עונה: חורף מים: אין מפת סימון שבילים: 16 - חולות ורמת הנגב נבדק לאחרונה: 12/3/2017
מזג האוויר באזור: 10

תקציר:

שמורת אירוס ירוחם הינה מתחם, הנמצא לא רחוק מירוחם בו ישנו ריכוז נדיר של אירוס ירוחם שהינו צמח נדיר הצומח בדרום הארץ במס' מקומות. אירוס ירוחם פורח בד"כ לקראת סוף חודש מרץ

איך מגיעים:

לשמורת אירוס ירוחם נגיע מכביש דימונה באר שבע מס' 25. מעל לפני דימונה נפנה ימינה לכביש 204 - לפי השילוט לירוחם, וכ 4.5 ק"מ לאחר מכן נפנה שמאלה לפי השילוט למחנה משואה ולשמורת אירוס ירוחם. ניסע בכביש הצר אליו בפנינו כ 300 מ' ונראה מימין פניה משולטת לשמורה. כשנפנה נהיה בתחילה על דרך משובשת שתתחלף בשביל עפר [מי שחושש לשקוע יכול להשאיר את רכבו לפני הפנייה לדרך העפר]. לאורך כל דרך העפר ישנו שילוט לכיוון שמורת אירוס ירוחם ואחרי נסיעה של כ 1.3 קילומטר נגיע לרחבת החנייה שליד השמורה.

שמורת אירוס ירוחם

מידע כללי:

אירוס ירוחם הינו אחד משמונת מיני האירוסים וזכה לשמו עקב האיזור בו הוא נפוץ. ריכוזים נוספים של אירוס זה נמצאים באיזור ניצנה וצאלים. פרחיו של אירוס ירוחם גדולים וצבעם נע בין סגול לחום כהה מאד. שמורת אירוס ירוחם מאומצת ע"י אחד הגדודים של בית הספר למ"כים הנמצא בסמוך.

שמורת אירוס ירוחם

פירוט:

בשמורת אירוס ירוחם ישנו ריכוז גדול של אירוסים הפורחים בד"כ לקראת אמצע חודש מרץ. הפרחים פורחים משני עבריו של השביל שהוכשר בשמורה. מלבד אירוס ירוחם צומחים בשמורה צמרים רבים בינם ניתן למנות את הכלניות, הצבעוני, נץ חלב דק עלים, מקור חסידה, סתוונית הנגב ועוד רבים אחרים.

שמורת אירוס ירוחם

34.97431.0272