קיר האמוניטים

סוג: אתר היסטורי נושא: ארכיאולוגיה מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 17 - הערבה התיכונה ומזרח הר הנגב נבדק לאחרונה: 24/2/2016
מזג האוויר באזור: 23

תקציר:

קיר האמוניטים הינו קיר שעליו הצטברו המוני מאובנים של חסרי חוליות ימיים.

איך מגיעים:

איך מגיעים לקיר האמוניטים? יוצאים ממצפה רמון לכיוון דרום עלכביש 40, בכיכר היציאה מאפסים את מד האוץ ולאחר כ 13.9 ק"מ נראה מימין שלט - קיר האמוניטים ימינה ונעצור היכן שנמצא מקום עצירה בטוח.

ממקום העצירה נצעד לפי הסימון כ 400 מ' - נעבור את השלט המכוון לקיר האמוניטים ומימיננו נראה את הקיר.

 

קיר האמוניטים

מידע כללי:

קיר האמוניטים הינו אתר בו הצטברו המוני מאובנים של בע"ח ימיים חסרי חוליות [עובדה שמעידה שמקום זה היה  בעבר ים]. אמוניט=חסר חוליות ימי. ניתן להבחין היטב בצורות הספירליות על קיר האבן

קיר האמוניטים

פירוט:

על קיר האמוניטים ישהם המוני מאובדנים פרה היסטוריים - במבט ראשון קשה להבחין בהן אולם כשנתרכז נסחין בעוד ועוד מאובנים המזכירים בצורתם שבלול.

ישנה אפשרות לשלב את הביקור בקיר האמוניטים עם מסלול לא קל [עליה וירידה אתגריות] אבל שמפצה בנוף מדהים. איך? אחרי שעוברים את קיר האמוניטים מגיעים לפיצול ימינה עם סימון שבילים ירוק וסימון של שביל ישראל שכן אחד מהקטעים של שביל ישראל עובר כאן. אנו נפנה עם הסימון הירוק ימינה ולאחר עליה קשה של כחצי ק"מ נגיע לנ"ג 600 שממנה יש נוף מרהיב. נרד מהפסגה בזהירות מצידה השני ונגיע לכביש - וכדי לחזור לרכב נפנה ימינה [או שנתאם איתו מראש שימתין לנו במקום זה או בכניסה לחניון הלילה גוונים שנמצא מעברו השני של הכביש - שם ניתן להשאיר רכבים אם אנו נמצאים בקבוצה.

קיר האמוניטים

34.878 30.576