ציון קבר מרדכי ואסתר ביער ברעם

סוג: קבר נושא: פריחה מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 2 - גליל מערבי נבדק לאחרונה: 23/10/2014
מזג האוויר באזור: 3

תקציר:

בגליל המערבי, לא רחוק מקיבוץ ברעם ישנו ציון שיש הסוברים ששם קבורים מרדכי היהודי ואסתר המלכה ממגילת אסתר

איך מגיעים:

ציור קברים של מרדכי ואסתר בגליל נמצא בגליל המערבי סמוך לקיבוץ ברעם. איך מגיעים לשם? נוסעים על כביש 89 [ניתן להגיע מכיוון הגליל המערבי או מכיוון מירון, במפגשו עם כביש 899 נפנה צפונה [אם נגיע מכיוון מערב - אחרי קיבוץ סאסא נפנה שמאלה לפי השילוט ואם נגיע מכיוון מירון נפנה ימינה אחרי קיבוץ צבעון]. בכביש 899 ניסע כ 1ץ8 ק"מ עד שנראה פניה ימינה לשביל עפר עם השילוט לקבר אסתר ומרדכי. אם אנו עם רכב גבוה אז ניתן להמשיך עם הרכב, ואם לא אז ניסע עד היכן שנוכל ומשם נמשיך לצעוד.

הסימון שילווה אותנו הינו הסימון הכחול. נתחיל לצעוד עם דרך העפר בתוך יער ברעם. לאחר כ 300 מ' נגיע לפיצול שביליםץ מפנה שמעלה עם הסמ"ש הכחול [בימני יש מעבר בקר] נצעד בשביל, לאחר הליכה קצרה נראה מעבר בקר שהסמ"ש הכחול יוביל אותנו אליה, אנו לא נפנה בה אלא נמשיך עם השביל עוד כ 100 מ' ונפנה ימינה במעבר בקר הבא [כשהיינו היה שם שלט שמכוון לקבר מרדכי ואסתר ואבן עם סימון חץ לבן עליה המראה את כיוון הצעידה]

נצעד בכיוון החץ שיוביל אותנו למעמקיו של יער צבעון כשבדרך נראה שלטים המכוונים לכיוון ציון הקבר. ולאחר הליכה איטית של בערך עשר דקות ביער [כחצי ק"מ] נגיע לציון הקבר של מרדכי ואסתר

מידע כללי:

המסופר במגילת אסתר התרחש בפרס - אירן של היום וגם שם ישנו מקום בעיר חמדן בצפונה של אירן, שישנה מסורת המציינת בו את קברם של מרדכי ואסתר [מה שיותר הגיוני]. אז למה  יש כאלו המציינים בגליל את קברם של אסתר ומרדכי? ואיך הם בכל להגיעו לשם? ישנו תיעוד של מסעות בגליל מהמאה ה 12 של מנחם החברוני שמתאר באיזור ברעם את קברם של אסתר ומרדכי ולעומת זאת ישנו תיאור של בנימין מטודלה שראה את קברם של אסתר ומרדכי באירן.

איך הקברים הגיעו הנה? אלו שמצדדים במסורת שזהו אכן קברם של אסתר ומרדכי מסתמכים על מסורות שאסתר ציוותה על בנה, המלך כורש, שיעלה את עצמותיה לישראל.

פירוט:

אז מה יש בעצם במקום המתאר כציון קברם של אסתר ומרדכי? גל אבנים גדולות שעדיין לא נחפר, בליבו של יער קסום ומצבת אבן.

שביל ישראל בקטע שבין גשר עלמה וחורבת חוממה עובר בסמוך וניתן להתחבר אליו אם ממשיכים על השביל ואז לצעוד ימינה [דרום מערבה] על נחל צבעון - ביער קסום עד שמגיעים לכביש 89 [כ 2 ק"מ ומשם עוד כ 3 ק"מ עד שמגיעים לרכב.

תודה למשה רימר כותב הבלוג טיול בעיר על האישור להשתמש בתמונות.

35.420174833.0369699