טיילת ארמון הנציב

סוג: מצפור נושא: תצפית מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 24/1/2015
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

טיילת ארמון הנציב הינה טיילת אשר צופה אל מזרח ירושלים והר הבית

איך מגיעים:

איך מגיעים לטיילת ארמון הנציב? הטיילת נמצאת בפאתי שכונת ארמון הנציב בירושלים, ברח' דניאל ינובסקי סמוך לדרך חברון. ניתן להגיע בצורה נוחה ברכב או בתחבורה ציבורית. במקום יש מגרש חנייה גדול.

מידע כללי:

טיילת ארמון הנציב הינה שם כוללת למתחם המורכב משלש טיילות: טיילת האז, טיילת שרובר וטיילת גולדמן שמתחברות לטיילת אחת ארוכה בעלת נוף מרהיב לכיוון חלקה המזרחי של ירושלים ובמרכזו הר הביתה והמסגדים. הטיילת זכתה לשמה בגלל משכנו של הנציב העליון שהיה סמוך למקום [כיום שוכן באותו המקום מטה המשקיפים של האו"ם בירושלים.

פירוט:

טיילת הר הצופים מתחילה בסמוך למטה משקיפי האו"ם בירושלים ומסתיימת במרכזו של רח' ינובסקי - קצת לפני הצומת של רח' ינובסקי עם רח' בית"ר. 

טיילת ארמון הנציב הינה טיילת רב מפלסית - כאשר המפלס הכי קרוב לכביש מונגש לעגלות ילדים וכסאות גלגלים, וניתן לעבור בין המפלסים באמצעות גרמי מדרגות.

הנוף מהטיילת מרהיב וניתן למצוא פינות בטיילת פינות מוצלות גם בשעות היום ולהנות מהנוף המרהיב.

בטיילת גולדמן [זו שקרובה למטה המשקיפים של האו"ם] ניתן לצפות בשרידים של אמת המים לירושלים. ובסמוך לכניסה לטיילת  ישנה מזרקה יפה.

מול טיילת ארמון הנציב ישנו גן ובו אנדרטה לזכרם של הלוחמים בקרבות ארמון הנציב.

35.23131.755