חורבת ירדה ועין ירדה

סוג: אתר היסטורי, אנדרטה, מצפור נושא: מים, תצפית מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 26/7/2018
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

חורבת ירדה הינה שרידים של מבנה גדול המתוארך לסוף המאה ה 19. עין ירדה הינו מעיין הסמוך לחורבה

איך מגיעים:

איך מגיעים לחורבת ירדה?  מגיעים לצומת מחניים - ופונים לכיוון רמת הגולן על כביש 91 ואחרי כ 3.1 ק"מ פוניםש מאלה לפי השילוט לחורבת ירדה, ניסע בכביש הצר בזהירות כק"מ בין המטעים עד שנגיע לחניה של חורבת ירדה. 

לניווט ישיר לחורבת ירדה - לחצו כאן

עין ירדה הינו מעיין הנובע מתחת לכביש הגישה לחורבת ירדה. איך מגיעים לשם? כשיורדים מכיוון חורסת ירדה - אחרי כ 220 מ' יש שביל עפר שמוביל ימינה, אם אתם עם רכב 4X4 אז אתם יכולים לפנות כאן שמאלה בירידה, בסוף הירידה לחנות ברחבת העפר משמאל ולגשת למים. בעלי רכבים משפחתיים ירדו ויעלו ברגל - כ 400 מ' של ירידה בינונית.

 

מידע כללי:

 .על חורבת ירדה והקרבות שהיו במקום - ניתן לקרוא בשלט המוצב במקום

מומלץ לבקר באתר ההנצחה של משמר הירדן הסמוך לחורבת ירדה - כדי להבין את עוצמת הקרבות שהיו במקום

חורבת ירדה

פירוט:

בחורבת ירדה השתמר ושוקמוו מהמבנים העתיקים החומה המקיפה את המתחם, השערים למזרח ומערב, באר בחצר וחלק מקירות החדרים הצדדיים.

חורבת ירדה ועין ירדה

בצידה המזרחי של חורבת ירדה - ישנו אתר הנצחה לזכרם של אלו שנפלו במקום במלמת השחרור. ממקום האנדרטה ישנו נוף יפה מזרחה ומשער הכניסה לחורבת ירדה ישנו נוף מרהיב מערבה.

חורבת ירדה ועין ירדה

בעין ירדה ישנה בריכה טבעית יחסית גדולה בעומק של כ 30 ס"מ שהקטנים נהנו להתשכשך בה,  וסביבה המון צל.

חורבת ירדה ועין ירדה

בסופו של שביל העפר - ישנו שלט ל"פינת עמרי -  אם תלכו בעקבות השלט תגיעו לפינת הנצחה לזכרו של עמרי להד ז"ל שנהרג בטיול באמריקה הדרומית. 

בפינת עמרי הנמצאת בתוך חורשת אליפטוס, סמוך לעין ירדה ישנה פינת ישיבה, שלטי זיכרון לעמרי וגשרון. המקום הורם ע"י המשפחה בסיוע של קק"ל

פינת עמרי

35.596206733.007848