פארק וולקני הר אביטל

סוג: מרכז מבקרים כתובת: הר אביטל - צפון רמת הגולן טלפון: 050-4242227 דוא"ל: volcanic-had@golan.org.il מפת סימון שבילים: 1 - החרמון, הגולן ואצבע הגליל נבדק לאחרונה: 26/8/2018
מזג האוויר באזור: 26

תקציר:

הפארק הוולקני בהר אביטל מציג תופעות גיאולוגיות מעניינות. מומלץ לביקור בלילה.

תיאור:

הפארק הוולקני הר אביטל ממוקם בצידו המזרחי של הר אביטל [שהינו חלק מקו התילים הקדמי ברמת הגולן]. במקום פעלה במשך שנים רבות מחצבה, אשר בשנים האחרונות, נחשפו בדפנותיה תופעות יפהפיות המלמדות על הגיאולוגיה של האיזור וההיסטוריה הגעשית שלו.

המועצה אזורית גולן בשיתוף הקרן לשיקום מחצבות ומשרד התיירות, שיקמו את המחצבה ופיתחו במקום אתר ייחודי וראשון מסוגו בארץ - אתר גיאולוגי-וולקני המקנה למבקריו הסברים אודות ההיסטוריה הגעשית של רמת הגולן והמבנה הגיאולוגי שלה.

בתוך הפארק הוולקני הר אביטל ניתן לטייל באופן עצמאי ולהשתמש בעזרים [הכוללים בין השאר הסברים, תרשימים ועמדות קוליות] שמוקמו לאורך המסלול העובר בשולי המחצבה המשוקמת סמוך לקירות ומתייחס לתופעות הגיאולוגיות שנחגלו. כך יוכלו המטיילים ללמוד, להבין ולהתרשם מעוצמתו של הטבע, לגלות מהי "טיפה געשית", מה הכוונה ב"חילופי שכבות", מהם "אופקי הפצצות" ועוד. 

במרכז הפארק נבנו עשרה דגמים של "הרי געש" הממחישים למבקרים את אופן פעילותם של הרי געש, כאשר בשעות הלילה הביקור במיצג זה הינו חווייתי במיוחד.

איך מגיעים לפארק הוולקני הר אביטל? נוסעים לצפון הרמה על כביש 91 ואחרי קיבות עין זיוון פונים שמאלה לכביש 98 בו ניסע עד שנראה את השילוט לפארק הוולקני הר אביטל מימיננו.

:שעות פתיחה למשפחות ולמטיילים בודדים:

הפארק פתוח בכל יום 10:00-16:00

הכניסה חופשית-ללא תשלום

טלפון לבירורים-תיירות גולן-046962885 או 050-4242227. 

קבוצות:

הדרכה לקבוצות בתאום מראש -050-4242227

 

לקבוצות הכניסה בתשלום, כולל הדרכה של מדריך הפארק וחייבת תאום מראש בטלפון.