מרכז המבקרים של הכנסת

סוג: מרכז מבקרים כתובת: קרית הלאום - גבעת רם טלפון: 02-6753337 דוא"ל: Tours@knesset.gov.il מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 13/8/2015
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

הכנסת מאפשרת לציבור להכיר את את העשייה המתרחשת במשכן באמצעות מרכז המבקרים של הכנסת

תיאור:

הכנסת מזמינה את הציבור לבוא ולהכיר מקרוב את העשייה הציבורית היומיומית במשכן, המשפיעה על חיי כל אזרח במדינת ישראל. מרכז מרכז המבקרים של הכנסת הינו הגוף האחראי על הפעילויות לציבור הבא בשעריה, מרכז המבקרים מציע למבקרים בכנסתסיורים ופעילויות תוכן במגוון רחב של נושאים ומזמין את הציבור ליהנות מחוויית דמוקרטיה הנוצרת במשכן.

הסיור עוסק במהות הדמוקרטיה הישראלית, בתפקידיה ובעבודתה של הכנסת ובפריטי האמנות במשכן. תחנות הסיור הן ועדות הכנסת, אולם המליאה, טרקלין שאגאל ועמדת מגילת העצמאות.

משך הסיור כשעה.

בימים שני, שלישי ורביעי הסיורים נערכים לקבוצות בלבד. בימים ראשון וחמישי נערכים הסיורים למבקרים בודדים ולקבוצות, בשעות 8:30–14:00. מספר המשתתפים המרבי בכל סיור הוא 50 איש, וקבוצות של 10 אנשים ויותר נדרשות לתאם מראש את ההשתתפות בסיור עם מוקד ההזמנות של מרכז המבקרים. הסיורים מלווים בהדרכה בעברית, ערבית, אנגלית, צרפתית, ספרדית, גרמנית, רוסית ואמהרית.

הביקור והסיורים בכנסת אינם כרוכים בתשלום. קבוצות של 10 אנשים ויותר נדרשות לתאם מראש את הביקור עם מוקד ההזמנות של מרכז המבקרים. הסיורים והפעילויות מונגשים למבקרים עם צרכים מיוחדים. בכניסה למשכן יש להציג תעודת זהות או דרכון [הכניסה לנוער מתחת גיל 16 עם מלווה מבוגר בלבד]. הכניסה למשכן הכנסת בלבוש הולם.

הסיור בכנסת מתחלק לארבע תחנות:

1. חדר ועדות
2. לוח הנוכחות של החכי"ם
3. טרקלין שאגאל
4. אולם המליאה

הסיור מתחיל בחדר הועדות שם מוקרן סרט המסביר על הכנסת והמנהיגים אשר היו בה, ולאחר מכן מסבירים על הועדות ועל פועלן.
 
התחנה השניה היא לוח הנוכחות של החכי"ם. מה שמיוחד בלוח זה שכאשר נכנס אחד החכי"ם לכנסת תמונתו מוארת, בנוסף לכך מראים בלוח זה את ההתפלגות בחכי"ם הנמצאים בין אופוזיציה לקואליציה ובין המפלגות השונות.
 
לאחר מכן נעבור לטרקלין שאגאל שכל ביקור רשמי של ראשי ממשלות ונשיאים עובר שם. הטרקלין כולל שלושה שטיחי קיר שצייר האמן היהודי צרפתי מארק שאגאל שעל שמו נקרא הטרקלין. בנוסף לשטיחי הקיר האולם כולל פסיפס קיר מרהיב שכולו עשוי מאבנים שמקורם בישראל ו12 פסיפסים קטנים על הרצפה בעלי מוטיבים יהודיים. 
 
התחנה האחרונה בסיור בכנסת היא אולם המליאה שם מסבירים על מבנה הספסלים כיצד נערכת הצבעה ועוד
סיור מהנה !
צפייה בדיוני מליאת הכנסת: בימים שני, שלישי ורביעי אפשר לצפות בדיוני המליאה מיציע הציבור.
 
תיאום ביקורים וסיורים ניתן לבצע בטלפון:  02-6753337

לתשומת לב המבקרים

הכניסה למשכן הכנסת היא בלבוש הולם. 

לא תותר כניסה בלבוש שאינו הולם: גופיות, מכנסיים קצרים, מכנסי שלושת-רבעי, מכנסיים עם קרעים, חולצות עם כיתוב פוליטי, חולצות בטן וכפכפים.

הנוהל חל על מבוגרים ובני נוער (בני 14 ומעלה).

איך מגיעים למשכן כנסת בתחבורה ציבורית? עם קווי האוטובוס: 14, 35, 7, 7א. 

המלצה שלנו? אם אתם רוצים להשתלב באחד מסיורי היחידים תשתדלו להגיע כחצי שעה לפני המועד בו אתם רוצים להכנס כדי להבטיח את מקומכם
35.206 31.777