מרכז המבקרים של בנק ישראל

סוג: מרכז מבקרים כתובת: רח' מוזיאון ישראל טלפון: 02-655282, 02-6552718 מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 29/9/2015
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

מרכז המבקרים של בנק ישראל מספר על תולדות המטבע הישראלי.

תיאור:

מרכז המבקרים של בנק ישראל הוקם כדי:

להציג את תפקידיו העיקריים של הבנק המרכזי ותרומתו לכלכלת מדינת ישראל;  

להראות את ההיסטוריה של המטבעות בארץ

להמחיש את והשתקפות מורשת העם היהודי ומדינת ישראל בעיצוב השטרות והמטבעות.  

הביקור במרכז המבקרים של בנק ישראל מרתק מאד [את מי שמתעניין בתחום] וכולל: 

תערוכה בה מוצגים מטבעות עתיקים, שטרות ומטבעות שהונפקו בארץ מימי טרום המדינה [בנק אנגלו פלשתינה] ועד ימינו, תחליפי כסף ועוד. 

תחנות אינטראקטיביות שבאמצעותן ניתן ללמוד, בדרך של משחק על תפקידי בנק ישראל, תולדות המטבע ותרומתו של הבנק המרכזי לכלכלת המדינה. 

סרטונים המתארים את התפתחות אמצעי התשלום ואת פעילותו המרכזית של בנק ישראל - שמירה על יציבות המחירים.

__

ומה קורה בביקור? בכניסה למתחם - נראה פינת הנצחה לעובדי בנק ישראל שנפלו במלחמות ישראל ומכונת הטבעת מטבעות ששימשה בשנותיה הראשונות של המדינה. לאחר שניכנס ונסייר בין המוצגים השונים שבינהם שטרות ישנים, מטבעות ואמצעי תשלום היסטוריים שונים המדריך/ה מתאר את המקום ומסביר על כל הפעילויות המתרחשות בבק ישראל, תפקידו ותהליך הנפקת המטבעות והשטרות בבנק ישראל.

לאחר מכן עולים לגלריה של מרכז המבקרים של בנק ישראל [ונראה מלמעלה את אולם התצוגה של השטרות המעוצה בצורת השימן של שקל חדש], שם ישנו אולם בו מוקרנים מס' סרטונים על הדרך בה נקבעת הריבית, ייצור השטרות וההיסטוריה  של המטבעות.

הביקור במרכז המבקרים של בנק ישראל מומלץ מאד לאספני מטבעות ולמתעניינים בהיסטוריה א"י ובכלכלה.

לתיאום ביקור במרכז המבקרים של בנק ישראל יש להתקשר ל 02-655282, 02-6552718

הכתובת של מרכז המבקרים של בנק ישראל הינה רח' בנק ישראל [מרכז המבקרים והנהלת הבנק נמצאים בסופו של הרחוב] ירושלים. יש חניה עם מדחנים / פנגו בצד הרחוב ובדרך רבין הסמוכה [ממנה פונים לרח' בנק ישראל] וניתן לחנות גם בחניון הלאום הסמוך ולצעוד כעשר דקות.

משך הסיור כשעה וחצי.

35.200 31.782