מוזיאון הילדים הישראלי בחולון

סוג: מוזיאון כתובת: פארק פרס בחולון טלפון: 03-6503000 קישור: מוזיאון הילדים הישראלי בחולון מפת סימון שבילים: 10 - גוש דן וחוף פלשת נבדק לאחרונה: 8/5/2014
מזג האוויר באזור: 16

תקציר:

מוזיאון הילדים הישראלי בחולון הינו מוזיאון של פעילויות ולא של מוצגים המתאים לכל הגילאים.

תיאור:

מוזיאון הילדים הישראלי בחולון, הוא מוזיאון מסוג אחר. במוזיאון הזה, לא רואים מוצגים בתוך זכוכיות ושומעים הסברים משעממים, אלא משחקים, מתנסים ונהנים. מוזיאון הילדים מציע לכם בכל ימות השבוע, כולל בחגים ובסופ"ש לפחות חצי יום של בילוי עם הילדים, במגוון פעילויות המתאימות לקשת גילאים נרחבת. במוזיאון מגוון מסלולים לילדים החל מגיל שנתיים ועד גיל 12, תערוכות קבועות ומתחלפות שיכולות להתאים למבוגרים ולילדים מגילאי 9 ומעלה ועוד. להלן סקירה קצרה על הפעילויות השונות שמציע המוזיאון, הממוקם בפארק פרס הפסטורלי שבמרכז חולון, למבקריו:

מסלולי הילדים:

מסלולי הילדים הם מסלולי פעילות מופלאים ומלאי הנאה המיועדים לילדים בגילאי שנתיים ועד גיל 12. כל פעילות מתבצעת בקבוצות קטנות ומוגדרת לגילאים ספציפיים בלבד.

לפעוטות בגילאי שנתיים ועד 4 - מוצעות הפעילויות טיול עם ינשול ובעקבות הפרפרים. שתי פעילויות שנועדו להכיר לילדים את עולם הטבע תוך התמודדות עם אתגרים שונים אשר המסלול מציב להם. כך למשל, במקרה של טיול עם ינשול הילדים צריכים לשתף פעולה עם היצור המופלא המוביל את הפעילות וללמד אותו כיצד ליצור חברים ואילו בפעילות בעקבות הפרפרים, הילדים עוברים את מסע החיים של הפרפר מזחל ועד ליצור בוגר.  כמו כן, מוצעת גם לגילאים אלו ההצגה הפעילה איפה מיש לטובת הילדים שחובבים הצגות, שירה ופעילות.

לגילאי 4-6- לגילאים אלו מוצעת הפעילות המסע לתיקון ממלכת הזמן. זוהי פעילות להכרות עם ממלכות הטבע השונות, סוגי בע"ח ומחזורי חיים והתפתחות שונים. הילדים לומדים בפעילות זו לקבל את השונה, להכיר את הטבע ולהתמודד עם מושג הזמן.

לגילאי 6-8- המשתתפים בגילאים אלו יוכלו לעשות הרבה מאוד כיף בפעילות היער הקסום. במהלך פעילות זו, מתמודדים הילדים עם שד שובב שיוצר כאוס בסביבת הפעילות. עליהם לעזור להחזיר את השד למקומו ולהתמודד עם הרגשות שלהם כלפי המצבים השונים בפעילות, תוך כדי. הפעילות היא אתגרית, כוללת מסלולי מכשולים, מגלשות ועוד שהילדים יהנו בהם עד מאוד.

לגילאי 8-12- לילדים הגדולים יותר שרוצים גם הם להינות מן המוזיאון מוצעת פעילות החייזרים. המשתתפים בפעילות "נחטפים" לחללית חייזרים מופלאה בה הם לומדים להכיר את השונה ואת תפיסתם כשונים בעיני האחר, פותרים חידות שונות ועוברים מסע הרפתקני בסביבת פעילות, משחק ולימוד שהיא מן המושקעות בארץ.

תערוכות המוזיאון:

מעבר לפעילויות הילדים השוטפות במסגרת המסלולים, קיימות גם מספר תערוכות במוזיאון, המהוות גם הן פעילויות מרתקות ומהנות בפני עצמן.

בגובה העיניים- תערוכה לגילאי 4-8 בה הילדים במקום להסתכל בתמונות ויצירות אמנות, יוצרים אותן מאוסף של כלים שונים וסוגי אמנות מגוונים. הילדים מציירים, שרים ומנגנים על כלים יוצאי דופן וגם מתנסים ביצירות במערכות מולטימדיה שונות. את היצירות הילדים מקבלים אח"כ לילדיהם כמזכרת. אם אתם רוצים לפתח יצירתיות בילדים שלכם וחשיבה מקורית, זוהי הפעילות המומלצת למטרה זו!

דיאלוג בחשיכה- אחת מפעילויות המוזיאון המוכרות והאהודות ביותר המיועדת לילדים מגיל 9 ולמבוגרים בלכ הגילאים. זוהי פעילות הנעשית בחושך מוחלט ומודרכת ע"י מדריכים עיוורים. המשתתפים לומדים על חיי היום יום של מוגבלי הראיה וכן מפתחים יכולות וידיעה על שימוש בחושיהם האחרים.

הזמנה לשקט- פעילות נוספת העוסקת בעולם המוגבלות החושית, מבית היוצר של דיאלוג בחשיכה. בפעילות זו המיועדת למבוגרים ולילדים מגיל 9, נכנסים המשתתפים לעולם שכולו שקט. אין יכולת שמיעה וגם אין יכולת דיבור והתקשורת היחידה נעשית באמצעות שפת גוף ושפת הסימנים. הפעילות יוצרת מודעות לשפת הגוף שלנו, מכירה בפני הילדים את שפת הסימנים וחשיבותה וכמובן מלמדת אותם שיעור בקבלת השונה על מגבלותיו השונות.

דיאלוג עם הזמן- מסע מופלא לילדים ולמבוגרים מגילאי 10 שבו המשתתפים לומדים על התהליכים העוברים על אדם לאורך שנות התבגרותו. עבור המבוגרים זוהי הזדמנות להתמודד עם הזקנה ולקבלה בכבוד, ועבור הילדים זוהי הזדמנות להתקרב למבוגרים ולהבין יותר לתחושות ולחיי היום יום שלהם. את התערוכה המיוחדת הזו, שגם היא מבית היוצר של דיאלוג בחשיכה והזמנה לשקט, מדריכים קשישים מלאי חדוות חיים ואנרגיה שיודעים גם להציג בפני המשתתפים את השאלות הקשות.

מבואת הכניסה לתערוכות מבית היוצר של דיאלוג בחשיכה (תמונה: מוזיאון הילדים הישראלי בחולון)

מה חשוב לדעת בטרם הזמנת כרטיס?

* יש לשריין כרטיסים מבעוד מועד. ניתן לעשות זאת באופן טלפוני במספר  03-6503000 או להזמין כרטיסים לפעילויות הילדים ולתערוכות דרך אתר המוזיאון.

* המוזיאון מקפיד מאוד על גילאי הילדים הנכנסים לכל פעילות ולא יתיר כניסה של ילדים צעירים לפעילות המיועדת לילדים גדולים יותר. התאימו את הפעילות לגיל הילד מבעוד מועד.

* כל הפעילוית נעשות בקבוצות קטנות של 15-20 ילדים לערך, תלוי בפעילות הספציפית. מה שאומר שיתכן שתצטרכו להמתין מעט עד הכניסה לפעילות, הערכו בהתאם.

כל התמונות בעמוד זה הינן תמונות שהבעלות עליהן בידי מוזיאון הילדים הישראלי ויש עליהן זכויות יוצרים